Tag profilaktyka
Rozmiar czcionki
- Ćwiczenia służb ratunkowych na lodzie Dzisiaj, w porcie Komisariatu Rzecznego Policji odbyły się ćwiczenia służb w sytuacji zarwania się lodu. Wzięły w nich udział jednostki Straży Pożarnej i Policji. Ćwiczeniom przyglądali się uczniowie szkół podstawowych, którzy za dwa dni wybiorą się na ferie zimowe. Dla nich to dodatkowa edukacja z bezpieczeństwa podczas zimowego wypoczynku.
- Pasowanie uczniów I klasy BRD W Zespole Szkół Samochodowych i Licealnych nr 2 w Warszawie przy Al. Jana Pawła II odbyło się uroczyste pasowanie uczniów klasy I o profilu "Bezpieczeństwo Ruchu Drogowego". To kolejna klasa rozpoczynająca edukację pod patronatem Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji. Dlatego pasowania tarczą do zatrzymania pojazdów (popularnym "lizakiem") dokonywał Zastępca Naczelnika warszawskiej "drogówki" nadkom. Sławomir Czyżniak.
- Kampania „16 dni przeciwko przemocy wobec kobiet” Każdego roku w dniu 25 listopada rozpoczyna się kampania: „16 Dni Przeciwko Przemocy wobec Kobiet”, którą zainicjowała w 1991 roku organizacja Women's Global Leadership Institute przy Uniwersytecie Rutgers w dniu oficjalnie uznanym przez ONZ Dniem Eliminacji Przemocy Wobec Kobiet dla upamiętnienia zabójstwa sióstr Patrii, Minervy i Marii Teresy Mirabal w czasach dyktatury Rafaela Trujillo w Republice Dominikany. Kampania odbywa się pomiędzy 25 listopada ogłoszonym jako Międzynarodowy Dzień Przeciw Przemocy Wobec Kobiet a 10 grudnia, czyli Międzynarodowym Dniem Praw Człowieka. Wybór tych dat ma na celu podkreślenie faktu, że prawa kobiet są prawami człowieka.
- Zamówił telefon, a dostał butelkę – jak wystrzegać się oszusta Niska, czasami grubo poniżej najniższej ceny rynkowej, wartość oferowanego na aukcji towaru, jest często sygnałem, że sprzedający może okazać się oszustem. Do tego brak szczegółowych danych kontaktowych sprzedawcy, negatywne opinie, albo krótki czas funkcjonowania konta, powinno zastanowić choćby na chwilę, aby nie paść i nie stać się ofiarą internetowego oszusta. Policjanci z Mińska Mazowieckiego odnotowują coraz więcej zgłoszeń od mieszkańców powiatu, dotyczących oszustw internetowych. Ostatnio jeden z mieszkańców zamiast zamówionego telefonu dostał pustą szklaną butelkę. Funkcjonariusze ponawiają apele o rozsądne zakupy na aukcjach i portalach ogłoszeniowych. Na tych ostatnich oszuści pojawiają się najczęściej.
- „Z odblaskiem bezpieczniej” Pod takim właśnie hasłem wczoraj w Gimnazjum w Jaktorowie odbył się finał kolejnej edycji konkursu plastycznego dla uczniów klas I. Celem konkursu było popularyzowanie zasad prawidłowego poruszania się po drogach, ze szczególnym uwzględnieniem bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów w okresie jesienno-zimowym. Podczas spotkania policjantka z grodziskiej komendy przedstawiła uczniom prezentację, dotyczącą bezpieczeństwa na drogach i przekonywała do używania elementów odblaskowych. Na zakończenie razem z wicedyrektorem wręczyła nagrody zwycięzcom konkursu oraz odblaskowe zawieszki wszystkim uczestnikom.
- Warto Powracać Bezpiecznie - II edycja Wczoraj, już po raz drugi w tym roku, na terenie gminy Nasielsk, policjanci z nowodworskiej drogówki wraz z przedstawicielem miejscowego Urzędu Miasta prowadzili działania w ramach kampanii pn. „Warto Powracać Bezpiecznie”. Inicjatorem przedsięwzięcia jest Burmistrz Miasta Nasielska. Główną ideą działań jest sukcesywne wyposażenie mieszkańców gminy w elementy odblaskowe. Dotychczas przy współpracy z policjantami nasielskiego komisariatu w ręce mieszkańców trafiło ponad 2500 kamizelek odblaskowych, a dzieci z przedszkoli, podstawówki i gimnazjum otrzymały opaski i zawieszki.
- „Nie prowadzę po alkoholu” Stołeczni policjanci ruchu drogowego codziennie prowadzą badania trzeźwości kierowców na stołecznych drogach oraz cyklicznie - działania pod nazwą „Nie prowadzę po alkoholu”, które odbyły się w poniedziałek. Policjanci przypominają, że przy każdej kontroli drogowej będą badać trzeźwość wszystkich kierujących pojazdami mechanicznymi.