Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa


Koleżanki i koledzy!

Móc, na kogoś liczyć to szczęście, zwłaszcza w sytuacji, kiedy napotkamy na swojej drodze niespodzianki, jakie niesie życie. Z myślą o takich sytuacjach została utworzona Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa, funkcjonująca przez wiele lat pod nazwą Koleżeńska Kasa Oszczędnościowo Pożyczkowa. To dzięki niej możemy być jednocześnie pomagającym i korzystającym z pomocy.

KZP, czyli Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa –  to kasa, do której co miesiąc wpłacamy ustaloną kwotę pieniężną, będącą formą naszych oszczędności, a po pewnym czasie możemy uzyskać od tej kasy nieoprocentowany kredyt. Taki rodzaj pożyczki to świetny sposób na to, aby otrzymać pomoc finansową i nie płacić – obowiązujących w instytucjach bankowych i parabankowych, często bardzo wysokich odsetek.

Zdarzyło Ci się pomyśleć, że oszczędzać pieniądze mogą tylko ci, którzy mają ich dużo? W rzeczywistości odpowiedzialne zarządzanie finansami to zaleta u każdego i zawsze warto o to zadbać. Trzeba tylko chcieć, a od wysokości naszych zarobków i tego, jaką sumą pieniędzy miesięcznie dysponujemy, może zależeć jedynie ilość środków, którą zdecydujemy się przeznaczać na zasilanie naszego konta oszczędnościowego w KZP.


Nie oszczędzaj tego, co zostaje po wszystkich wydatkach, lecz wydawaj, co zostaje po odłożeniu oszczędności.
Warren E. Buffett


Działalność Kasy Zapomogowo-Pożyczkowej przy Komendzie Stołecznej Policji regulowana jest Ustawą z dnia 11 sierpnia 2021 r. o kasach zapomogowo-pożyczkowych (Dz.U. 2021.poz. 1666, z późn. zm.) oraz Statutem Kasy Zapomogowo-Pożyczkowej przy Komendzie Stołecznej Policji.

Co oferujemy:

Oszczędzanie – co miesiąc odprowadzane jest 5% wynagrodzenia brutto, składki systematycznie powiększają wysokość Twojego wkładu, który przy wypisaniu się z KZP odzyskujesz w całości. Dzięki temu przy przykładowym wynagrodzeniu brutto w wysokości 4500 złotych po 10 latach możesz mieć odłożone nawet 27.000 zł.

Kredyt – nieoprocentowany, bez zbędnych formalności i zaświadczeń. Ze spłatą nawet w 36 miesięcznych ratach.

Profesjonalną pomoc w obliczeniu wysokości kredytu, symulację spłaty, konsultacje dotyczące toku postępowania
– a to wszystko w koleżeńskiej atmosferze.


Chcesz do nas dołączyć?

Przyjdź, wypełnij deklarację i zostań członkiem naszej Kasy.

Znajdziesz nas w Komendzie Stołecznej Policji przy ul. Nowolipie 2, pokój 122 (I piętro).
 

Masz dodatkowe pytania? Zadzwoń do KZP:
tel. 47 72 329-28
      47 72 329-30


Przewodniczącym KZP jest podinsp. Dariusz Główczak
tel. 47 72 473-20

 

Wszelkich wpłat wkładów oraz wcześniejszych spłat pożyczek można dokonywać na rachunek bankowy:

SANTANDER BANK POLSKA S.A.
Nr rachunku: 72 1090 1870 0000 0001 2064 2083

 


Zdjęcie: asier_relampagoestudio on Freepik

 

Powrót na górę strony