Aktualności
-
Egzaminy na kartę rowerową
Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji przy współpracy z funkcjonariuszami Straży Miejskiej m. st. Warszawy 30 czerwca, 1 i 2 lipca br. przeprowadzą EGZAMINY NA KARTĘ ROWEROWĄ na terenie Miasteczka Ruchu Drogowego w Straży Miejskiej przy ul. Sołtyka 8/10 w Warszawie.
-
22-latek jechał pod wpływem narkotyków, miał przy sobie znaczne ilości mefedronu- trafił do aresztu
Policjanci z otwockiej drogówki zatrzymali 22-letniego kierowcę BMW, który prowadził pojazd pod wpływem THC i metamfetaminy. Podczas kontroli pojazdu policjanci ujawnili przewożone przez mężczyznę 92 gramy mefedronu. Dzięki zdecydowanym działaniom policjantów i prokuratora, podejrzany został odizolowany od społeczeństwa i najbliższe trzy miesiące spędzi w tymczasowym areszcie.
-
Niechlubny „rekordzista” zatrzymany przez otwocką drogówkę, miał 6 dożywotnich zakazów i ponad 1,5 promila- mężczyzna trafił do aresztu
Policjanci z otwockiej drogówki, podczas kolejnych działań pod kryptonimem „Trzeźwość” prowadzonych na terenie gminy Kołbiel, zatrzymali 43-latniego kierowcę Seata. Mężczyzna nie tylko miał w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu, ale złamał aż sześć dożywotnich zakazów prowadzenia pojazdów. Na wniosek otwockiej prokuratury najbliższy miesiąc spędzi w tymczasowym areszcie.
-
Kierowca "przewozu osób" z zarzutami za przestępstwo drogowe
Do dwóch lat pozbawienia wolności grozi 34-letniemu obywatelowi Ukrainy, który kierował Toyotą pomimo cofniętych uprawnień. Policjanci z Targówka skontrolowali mężczyznę, który świadczył usługi przewozu osób, w związku z popełnionym przez niego wykroczeniem, a potem go zatrzymali. 34-latek usłyszał zarzut. Jego sprawa trafi do sądu.
-
DZIKIE ZWIERZĘTA NA WARSZAWSKICH DROGACH – NIE DAJ SIĘ ZASKOCZYĆ
Na warszawskich drogach coraz częściej dochodzi do spotkań z dziką zwierzyną. Zwierzęta mogą pojawić się na jezdni niespodziewanie, dlatego warto zachować czujność nie tylko w miejscach oznaczonych znakami ostrzegawczymi.
-
Bez tablicy, bez uprawnień i z ponad 3 promilami!
Policjanci każdego dnia dbają o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego, eliminując z dróg osoby, które swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem stwarzają realne zagrożenie dla życia i zdrowia innych. Dzięki szybkiej reakcji funkcjonariusza piaseczyńskiej drogówki kolejny nietrzeźwy kierujący nie uniknie odpowiedzialności. 33-latek, który kierował Fiatem 126p miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu, nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami, a badanie techniczne auta utraciły ważność. Mężczyznę czekają teraz surowe konsekwencje braku rozsądku.
-
Weekendowe utrudnienia na ulicach Warszawy
Liczne wydarzenia zaplanowane na najbliższy weekend- 20 oraz 21 czerwca 2026 roku spowodują duże utrudnienia na ulicach Warszawy. Warto zapoznać się ze zmianami na drogach oraz kursowaniu komunikacji miejskiej.
-
Wianki nad Wisłą - utrudnienia w ruchu
Przed nami jedna z większych plenerowych imprez w Warszawie czyli Wianki nad Wisłą, która odbędzie się w sobotę 20 czerwca. Wydarzenie jak co roku zgromadzi tłumy uczestników. Kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami na drogach oraz na ulicach w rejonie wydarzenia. Wisłostrada zostanie zamknięta od ul. Krasińskiego do Mostu Śląsko-Dąbrowskiego.
-
Piknik z udziałem bielańskiej i stołecznej policji
W rejonie Centrum Olimpijskiego przy ulicy Wybrzeże Gdyńskie odbył się piknik edukacyjno-profilaktyczny „Krwiobieg Warszawa”, zorganizowany przez Mazowiecki Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża. Wydarzenie połączono z biegiem promującym honorowe krwiodawstwo oraz aktywny i bezpieczny styl życia. Uczestnicy mogli zapoznać się z działaniami służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo publiczne. Dużym zainteresowaniem cieszyła się prezentacja sprzętu z bielańskiej komendy i z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji.
-
„Dwa kółka jedno życie” – policjanci Wydziału Ruchu Drogowego KSP edukują młodzież
Bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego to jeden z najważniejszych obszarów działań profilaktycznych realizowanych przez policjantów Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji. W okresie letnim szczególną uwagę zwracamy na bezpieczeństwo młodych uczestników ruchu drogowego, którzy coraz częściej korzystają z rowerów oraz hulajnóg elektrycznych.
-
O krok od tragedii na przejściu dla pieszych. Kierowca stracił prawo jazdy
Na policyjną skrzynkę mailową wpłynęło nagranie przedstawiające wyjątkowo niebezpieczne zachowanie kierowcy na przejściu dla pieszych przy ul. Łużyckiej w Zielonej Górze. Kierujący Volkswagenem Polo stworzył ogromne zagrożenie dla zdrowia i życia pieszej znajdującej się na przejściu dla pieszych. Całe zdarzenie zarejestrowała kamera pojazdu świadka, który przesłał je na skrzynkę policyjną „Stop agresji drogowej”. Zielonogórscy policjanci ustalili kierującego, zatrzymali mu prawo jazdy i skierowali do sądu wniosek o ukaranie.
-
Po alkoholu ruszyli w drogę - do domu musieli wrócić już pieszo
Rowerzysta, jak każdy inny uczestnik ruchu drogowego, ma swoje prawa ale również obowiązki. Kierujących jednośladami obowiązują przepisy prawa drogowego, które mówią o tym jak poruszać się po drogach publicznych oraz o tym, kto na rowerze może jeździć i pod jakimi warunkami. Nie każdy jednak pamięta o tym, że wsiadając na rower pod wpływem alkoholu narusza obowiązujące przepisy, a przede wszystkim stwarza zagrożenie nie tylko dla siebie i innych użytkowników drogi. Jakie są konsekwencje braku rozsądku przekonało się dwóch cyklistów, którzy nie tylko otrzymali wysokie mandaty karne, ale też w dalszą drogę musieli udać się już pieszo.
-
Rutyna za kierownicą mogła zakończyć się tragedią
Kilka dni temu na warszawskim Targówku doszło do niebezpiecznego zdarzenia drogowego. Kierujący Toyotą mężczyzna zbliżając się do przejazdu kolejowego, zignorował znak „STOP” i doprowadził do zderzenia z nadjeżdżającym pociągiem. Jak tłumaczył – „rzadko jeżdżą tamtędy pociągi”. Został ukarany mandatem w wysokości 5000 zł, a na jego konto trawiło 10 punktów.
-
Zatrzymał BMW na środku drogi i zasnął za kierownicą - miał blisko 2 promile alkoholu
Blisko 2 promile alkoholu w organizmie, cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami i całkowity brak świadomości tego, gdzie się znajduje. Tak właśnie zakończyła się podróż 32-letniego kierowcy BMW, którego na ul. Wiekowej Sosny w Zalesiu Górnym zatrzymali policjanci piaseczyńskiej drogówki. Mężczyzna usłyszał już zarzuty karne dotyczące kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, prowadzenia auta pomimo cofniętych uprawnień, gróźb karalnych oraz znieważenia funkcjonariuszy.
-
Nastolatek na elektrycznym crossie bez uprawnień i rejestracji. Sprawa trafiła do sądu
Policjanci z otwockiej drogówki zatrzymali do kontroli 17-latka, który poruszał się po drogach Józefowa elektrycznym crossem. Pierwsze minuty interwencji obnażyły, że maszyna nie była zarejestrowana, nie posiadała ubezpieczenia OC, a sam kierujący nie miał wymaganych uprawnień. Teraz młody mężczyzna odpowie przed sądem. Policja apeluje do rodziców o rozwagę przy zakupie tego typu pojazdów.
-
Wykaz punktów kontroli autobusów - Wakacje 2026
W okresie wakacji policjanci ruchu drogowego w całym kraju będą prowadzić wzmożone kontrole autobusów przewożących dzieci i młodzież na letni wypoczynek. Celem działań jest zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom wyjazdów.
-
Najlepsi z najlepszych rywalizują o tytuł „Policjanta Ruchu Drogowego”
Rozpoczął się finał XXXVI edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Policjant Ruchu Drogowego”. Inauguracja tegorocznych zmagań odbyła się w nowopowstałej Szkole Policji Ruchu Drogowego w Sieradzu. Przez najbliższe dni województwo łódzkie stanie się areną rywalizacji najlepszych funkcjonariuszy ruchu drogowego z całego kraju. Uczestnicy zmierzą się w szeregu wymagających konkurencji, które sprawdzą nie tylko ich wiedzę i umiejętności praktyczne, ale również odporność na stres, refleks oraz profesjonalizm niezbędny w codziennej służbie.
-
Przedwakacyjny przegląd Twojego pojazdu
Przed nami wakacyjne wyjazdy, a wraz z nimi wzmożony ruch na drogach. Wielu kierowców pokona w najbliższych tygodniach setki, a nawet tysiące kilometrów, dlatego warto zadbać o to, aby podróż rozpocząć sprawnymi bezpiecznym pojazdem. W dniu 20 czerwca 2026 r. w godzinach 9:00 - 17:00 Wydział Ruchu Drogowego KSP, przy współpracy z Polską Izbą Ubezpieczeń oraz Zespołem Szkół Samochodowych i Licealnych nr 1 w Warszawie, w trosce o bezpieczeństwo podróżujących przeprowadzi działania profilaktyczne pn. „JADĘ BEZPIECZNYM AUTEM – PRZEDWAKACYJNY PRZEGLĄD POJAZDÓW”.
-
Slalomem na motorowerze, z trzema dożywotnimi zakazami i ponad 3 promilami. Recydywista trafił do aresztu
Otwoccy policjanci zatrzymali 39-letniego kierowcę motoroweru. Mężczyzna jechał całą szerokością drogi, obrażał innych uczestników ruchu, a przed policjantami próbował ukryć się w lesie. W organizmie miał ponad 3 promile alkoholu, a na swoim koncie już trzy dożywotnie zakazy prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Najbliższe dwa miesiące spędzi w tymczasowym areszcie.
-
Koncert zespołu Foo Fighters na PGE Narodowym
Dziś - 15 czerwca 2026 roku o godzinie 20:00 na scenie PGE Narodowego wystąpi zespół Foo Fighters. Utrudnienia w ruchu drogowym i zamknięcie ulic przyległych, w tym Saskiej Kępy nastąpi około godziny 17:00. Policjanci będą obecni na miejscu, zadbają o bezpieczeństwo, płynność ruchu oraz będą kierować pojazdy na trasy objazdowe.










