Aktualności
-
Uwaga na wysokie temperatury!
Do Polski zbliża się fala upałów, która może stwarzać poważne zagrożenia dla zdrowia i życia ludzi oraz zwierząt. Na wysokie temperatury powinny uważać zwłaszcza osoby starsze, przewlekle chore, kobiety w ciąży i dzieci. Policjanci apelują, aby podczas dni z tak wysokimi temperaturami nawet na chwilę nie zostawiać w samochodzie dzieci i zwierząt.
KSP -
Profilaktyka, radiowóz i psy służbowe – policyjne stoisko na pikniku Zatrasia
Profilaktyk z Bielan uczestniczył w pikniku sąsiedzkim zorganizowanym przez Warszawską Spółdzielnię Mieszkaniową Zatrasie, przygotowując dla mieszkańców stoisko poświęcone bezpieczeństwu i profilaktyce. W wydarzeniu wzięli udział również policjanci z Wydziału Wywiadowczo-Patrolowego Komendy Stołecznej Policji wraz z psami służbowymi, którzy opowiadali o swojej codziennej służbie oraz zadaniach realizowanych z udziałem czworonożnych partnerów. Uczestnicy mogli obejrzeć policyjny sprzęt oraz radiowóz wykorzystywany na co dzień przez funkcjonariuszy. Spotkanie było okazją do rozmów o bezpieczeństwie i pracy Policji. Piknik zgromadził wielu mieszkańców zainteresowanych działalnością stołecznych policjantów.
Bielany, Żoliborz -
Nielegalne leki odsprzedawał "znajomym"
Ponad 900 sztuk tabletek, penów i fiolek z preparatami medycznymi, które nie są dopuszczone do sprzedaży na terenie Polski zabezpieczyli policjanci stołecznego Wydziału do walki z Przestępczością Ekonomiczną. W trakcie zorganizowanych działań policjanci zatrzymali 38-latka, który próbował nadać przesyłki z nielegalnymi produktami w jednym z paczkomatów na terenie Wincentowa. Mężczyzna odpowie za próbę wprowadzenia do obrotu produktów leczniczych bez wymaganego pozwolenia.
KSP -
Szybko zapomniał o swojej deklaracji
Nie miał prawa jazdy, był po alkoholu i doskonale wiedział, że nie powinien prowadzić, dlatego zapewniał policjanta, że nie zamierza wsiadać za kierownicę. Problem w tym, że kilka minut później zrobił dokładnie odwrotnie. Teraz surowe konsekwencje czekają nie tylko samego 42-latka, ale też 52-latkę, która udostępniła pojazd osobie nietrzeźwej. Niech ta historia będzie przestrogą dla innych!
Piaseczno -
Zatrzymani przez bemowskich policjantów oszukiwali metodą „na podszywacza”, wpadli na gorącym uczynku
Ze wstępnych informacji wynika, że obywatel Białorusi w wieku 35 lat i obywatel Ukrainy w wieku 21 lat wprowadzali w błąd pokrzywdzonych co do swojej tożsamości i przy użyciu kodów bankowych doprowadzili ich do utraty pieniędzy. Zostali zatrzymani przez policjantów z warszawskiego Bemowa. Policjanci zabezpieczyli przy nich ponad 15 tysięcy złotych oraz telefony komórkowe. Podejrzani usłyszeli zarzut oszustwa i zostali tymczasowo aresztowani na trzy miesiące.
Bemowo, Wola -
Znaczne ilości narkotyków ukrywał w mieszkaniu i piwnicy. Kryminalni zatrzymali 29-latka
Policjanci Wydziału Kryminalnego mokotowskiej komendy zabezpieczyli znaczne ilości narkotyków oraz zatrzymali 29-letniego mieszkańca Ursynowa podejrzanego o ich posiadanie. Dzięki pracy operacyjnej funkcjonariuszy ujawniono ponad 100 gramów marihuany i kokainy o czarnorynkowej wartości około 25 tysięcy złotych. Mężczyzna został objęty policyjnym dozorem.
Mokotów, Ursynów, Wilanów -
Oszust podający się za pracownika banku wpadł w zasadzkę kryminalnych z Targówka
W profesjonalnie przygotowaną zasadzkę wpadł 31-latek, podający się za kuriera i współpracujący z pracownikami banku, którzy chcieli wyłudzić od mieszkanki Targówka 40.000 złotych. Jego zatrzymanie było efektem współpracy kobiety z kryminalnymi z komisariatu przy ulicy Chodeckiej. Za usiłowanie oszustwa mężczyźnie grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności. Prokurator prowadzący śledztwo zastosował wobec 31-latka policyjny dozór.
Praga Północ, Białołęka, Targówek -
Ponad promil alkoholu i próba wręczenia 4 400 złotych łapówki - 57-latek w rękach otwockich policjantów
Kolejny nietrzeźwy kierowca wyeliminowany z ruchu przez otwocką drogówkę. 57-letni obywatel Ukrainy nie dość, że wsiadł za kierownicę Renault pod wpływem alkoholu, to jeszcze próbował przekupić interweniujących funkcjonariuszy. Mężczyzna położył na stole 4 400 złotych w zamian za „zapomnienie” o sprawie. Teraz odpowie zarówno za jazdę w stanie nietrzeźwości, jak i za przestępstwo korupcyjne. Decyzją prokuratora został objęty dozorem Policji.
Otwock -
Za nami I edycja Warszawskich Targów Obronnych
W dniach 19–20 czerwca 2026 roku na terenie EXPO XXI w Warszawie odbyła się pierwsza edycja Warszawskich Targów Obronnych. Wydarzenie zgromadziło przedstawicieli służb mundurowych, instytucji odpowiedzialnych za bezpieczeństwo, producentów nowoczesnych technologii, a także tysiące odwiedzających zainteresowanych tematyką obronności i bezpieczeństwa publicznego.
KSP -
Realizacja kryminalnych i areszt dla sprawcy rozboju
Kryminalni z Ochoty zatrzymali 40-letniego mężczyznę, który na początku maja przy ul. Aleje Jerozolimskie dokonał rozboju, doprowadzając pokrzywdzonego do stanu bezbronności, a następnie zerwał z jego szyi złoty łańcuszek. Decyzją sądu mężczyzna najbliższe 3 miesiące sędzi w areszcie.
Ochota, Ursus, Włochy -
Odpowie za posiadanie znacznej ilości narkotyków i handel nimi
Policjanci z warszawskiego Bemowa zatrzymali mężczyznę, który posiadał znaczną ilość substancji psychotropowych, a także nimi handlował. 34-latek trafił do policyjnej celi. Po zgromadzeniu materiału dowodowego podejrzany usłyszał zarzuty karne z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.
Bemowo, Wola -
Północnoprascy policjanci zatrzymali kolejnego dilera z Brzeskiej i jego pomocnika
Doskonale skoordynowane działania operacyjnych, kryminalnych i dzielnicowych z północnopraskiej komendy, w rejonie ul. Brzeskiej, poprzedzone szczegółową analizą aktywności osób z lokalnego środowiska, zakończyły się zatrzymaniem 27-letniego dilera i jego 19-letniego pomocnika. Obaj zostali przesłuchani w Prokuraturze Rejonowej Warszawa-Praga Północ. Prokurator zastosował wobec nich policyjny dozór. Mężczyznom grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.
Praga Północ, Białołęka, Targówek -
Niechlubny „rekordzista” zatrzymany przez otwocką drogówkę, miał 6 dożywotnich zakazów i ponad 1,5 promila- mężczyzna trafił do aresztu
Policjanci z otwockiej drogówki, podczas kolejnych działań pod kryptonimem „Trzeźwość” prowadzonych na terenie gminy Kołbiel, zatrzymali 43-latniego kierowcę Seata. Mężczyzna nie tylko miał w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu, ale złamał aż sześć dożywotnich zakazów prowadzenia pojazdów. Na wniosek otwockiej prokuratury najbliższy miesiąc spędzi w tymczasowym areszcie.
Otwock
