Strona używa plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza wyrażenie zgody.

Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ukradł kartę, miał kod pin, ale konto było puste

Data publikacji 12.01.2011

3 miesiące tymczasowego aresztu zastosował sąd rejonowy w Legionowie w stosunku do 25-letniego Kamila P. zatrzymanego przez policjantów z Jabłonny. Mężczyzna od kilku lat znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją rodziną. Dodatkowo podejrzewany jest także o kradzież portfela w grudniu ubiegłego roku.

Milczenie przerwali rodzice 25-latka, którzy zgłosili sprawę na policję. Jak wynika z ich relacji syn od kilku lat znęcał się psychicznie i fizycznie nad nimi i młodszym rodzeństwem. Zastraszane dzieci żyły w ciągłym lęku przed starszym bratem, który jest czynnym narkomanem, co powodowało u niego częste stany agresji.

W chwili zatrzymania Kamila P. policjanci z Jabłonny znaleźli w jego mieszkaniu portfel. Przedmiot należy do kobiety, której w grudniu ubiegłego roku nieznany jeszcze wtedy sprawca wyrwał z ręki torebkę i uciekł. Do zdarzenia doszło w nocy na przystanku autobusowym na ulicy Modlińskiej w Jabłonnie.

Następnego dnia po kradzieży Kamil P. udał się do jednego z bankomatów, aby pobrać pieniądze z konta swojej ofiary. Było to możliwe, ponieważ w skradzionym portfelu znajdowała się karta wraz z kodem pin.

Do wypłaty gotówki nie doszło tylko, dlatego że na koncie kobiety był debet. Bankomat zatrzymał kartę, a w zamian wydał wydruk potwierdzający nieudaną transakcję i zarazem dowód winy 25-latka. Mężczyzna zachował go, bowiem w znalezionym przez policjantów portfelu.

Kamil P. jest doskonale znany miejscowym mundurowym, był już notowany w policyjnych kartotekach. Za popełnione przestępstwa, w tym kradzież, której dopuścił się w warunkach recydywy może spędzić w więzieniu ponad 7 lat.

ea/rsz

Powrót na górę strony