Informator

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odprawa służbowa pionu logistycznego Policji

Data publikacji 16.07.2013

W Hotelu Łazienkowskim w Warszawie rozpoczęła się, zorganizowana przez Biuro Logistyki Policji KGP, dwudniowa narada służbowa kadry kierowniczej Policji, która poświęcona została zagadnieniom z obszaru zabezpieczenia logistycznego działalności formacji. Wprowadzenia do tematyki spotkania oraz podsumowania półrocznej realizacji przedsięwzięć służb logistycznych dokonał nadinsp. Wojciech Olbryś, Zastępca Komendanta Głównego Policji, który nadzoruje ten pion.

W spotkaniu udział biorą zastępcy komendantów wojewódzkich (Stołecznego) Policji oraz szkół policyjnych właściwi ds. logistyki. Komendę Główną Policji reprezentują dyrektorzy Biur: Logistyki Policji, Finansów oraz Łączności i Informatyki.

W pierwszym dniu narada służbowa obejmować będzie szereg zagadnień, wśród których najważniejsze dotyczyć będą:

  • wykonania planu finansowego Policji za I półrocze 2013 r.,
  • programu standaryzacji komend i komisariatów Policji (geneza powstania, przedstawienie wyników konkursu na projekt modelu komend i komisariatu Policji oraz na logo i identyfikację wizualną komendy i komisariatu Policji, księga standardów, warunki wprowadzania zadań do Programu),
  • stopnia realizacji i zaangażowania planu inwestycji i remontów w 2013 r.,
  • racjonalizacji kosztów utrzymania nieruchomości oraz floty transportowej,
  • wynajmu długoterminowego pojazdów służbowych,
  • koncepcji przydziału broni palnej indywidualnej policjantom odbywającym szkolenie zawodowe podstawowe.


Ponadto, w tym dniu zaplanowano przedstawienie, przez Dyrektora Centrum Usług Logistycznych, nowej koncepcji funkcjonowania instytucji gospodarki budżetowej nadzorowanej przez Komendanta Głównego Policji.

W drugim dniu narady odbędą się kolejne wystąpienia i prezentacje, tym razem związane z obszarem łączności i informatyki Policji, w szczególności dotyczące stanu realizacji wdrożenia SWOP, SWD, OST 112.

W trakcie narady zarezerwowano czas na dyskusję w zakresie poruszanej tematyki spotkania, co niewątpliwie służyć będzie bieżącemu wyjaśnieniu kwestii problematycznych czy pojawiających się zagrożeń w wykonaniu zadań z dziedziny logistki. Taka platforma wymiany informacji będzie niezwykle przydatna do określenia przyszłych kierunków działania i wypracowania banku dobrych praktyk w podejmowanych w przyszłości inicjatywach.

(źródło: BLP KGP)

Powrót na górę strony