Złote Pasmo dla chóru Komendy Stołecznej Policji

Data publikacji 21.11.2022

19 listopada br. Chór Komendy Stołecznej Policji wziął udział w Pierwszym Ogólnopolskim Festiwalu Chóralnym Pieśni Patriotycznych MUSICA PATRIAE w Poznaniu. Przygotowania do konkursu trwały do ostatnich dni, w czasie których chórzyści nie odpuścili ani na moment. Równie dzielna była dyrygent Sylwia Krzywda – Motyczyńska, która wytrwale poprawiała błędy i pracowała nad każdą nutą i każdym taktem utworów.

Do części konkursowej zespół przygotował cztery utwory – Ojcze nasz Stanisława Moniuszko, Modlitwa do Bogarodzicy Józefa Świdra, O mój rozmarynie w opracowaniu Piotra Maszyńskiego oraz Szła dzieweczka w opracowaniu Antoniego Grefa. Chór KSP wystąpił w kategorii chórów kameralnych. Jury I Ogólnopolskiego Festiwalu Chóralnego Pieśni Patriotycznej MUSICA PATRIAE Poznań 2022 obradowało w składzie: prof. Przemysław Pałka – przewodniczący Jury, dr hab. Paweł Łuczak, nadkom. Kamil Sikorski, Damian Skoczypiec, sekretarz Jury.

Po przesłuchaniu wszystkich chórów jury postanowiło przyznać Chórowi Komendy Stołecznej Policji ZŁOTE PASMO w kategorii chórów kameralnych (chór zdobył 95,3 pkt na 100 możliwych) oraz Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu nadinsp. Piotra Mąki. To niewątpliwy sukces stołecznego chóru, a wręczający nagrodę nadkom. Kamil Sikorski podkreślił, że Chór jest wspaniałą wizytówką służb mundurowych.

Gratulujemy chórzystom i dyrygent Sylwii Krzywdzie – Motyczyńskiej i życzymy dalszych sukcesów.

 

Powrót na górę strony