Warsztaty Szkoleniowe Chóru KSP

W dniach 24-27 maja br. w bazie szkoleniowej w Kalu k. Węgorzewa odbyły się warsztaty szkoleniowe Chóru Komendy Stołecznej Policji. Podczas trwania szkolenia chór przygotowywał nowy repertuar do koncertów m.in. z okazji odzyskania przez Polskę niepodległości. Wśród utworów znalazły się kompozycje I. J. Paderewskiego „Leć Orle Biały”, K. Kurpińskiego „Witaj Orle Biały Ptaku” oraz A. Sowińskiego „Hymn do miłości Ojczyzny” do słów I. Krasickiego w opracowaniu W. Szalińskiego.

Warsztaty zostały częściowo poświęcone na dopracowanie utworów o charakterze patriotyczno - religijnym. Powyższe zaowocowało zajęciem II miejsca w Międzynarodowym Festiwalu Pieśni Religijnej i Patriotycznej, który odbył się w dniach 15 - 16 czerwca br. w Kościele p.w. Matki Bożej Królowej Polski w Otwocku. Repertuar zostanie również zaprezentowany podczas oprawy radiowej Mszy Świętej z okazji Święta Policji  w Kościele Świętego Krzyża w Warszawie.
Ten pracowicie spędzony czas podczas warsztatów, w mazurskich plenerach to także niezapomniane chwile w gronie przyjaciół, które na pewno pozostaną długo w pamięci chórzystów KSP.

Powrót na górę strony