Chór spotyka się w Komendzie Stołecznej Policji. Dwa razy w tygodniu – wtorki i czwartki – przez dwie godziny można usłyszeć dobiegające z Pałacu Mostowskich, czasem dziwne, dźwięki. Każdy z członków chóru stara się, w miarę możliwości, być na próbie. Czasem jednak trudno jest pogodzić służbę z próbą. Dylematów nie ma – służba przede wszystkim, chociaż Sylwia Krzywda denerwuje się każdym spóźnieniem czy nieobecnością.

Zawsze jednak udaje się przygotować zespół do publicznego wystąpienia, a jak się okazuje zapotrzebowanie na "śpiewających policjantów" jest duże. Do tej pory chór Komendy Stołecznej Policji zaśpiewał wiele koncertów w różnych miejscach stolicy i kraju. Zespół koncertował w Częstochowie podczas Jasnogórskich Spotkań Rodzin Policyjnych, w Licheniu podczas Ogólnopolskiego Zlotu Chórów i Orkiestr, w Olecku - Dni Olecka, w Drohiczynie i kilkanaście razy w Warszawie. Policjanci śpiewali dla mieszkańców stolicy podczas ubiegłorocznej wigilii na placu Teatralnym, dla dzieci niepełnosprawnych, dla policjantów garnizonu stołecznego, dla delegacji Ukraińskiej… - można wymieniać bez końca.

Dyrygent, w porozumieniu z zespołem, stara się tak dobrać repertuar, by można było zaprezentować się podczas różnych uroczystości. Zespół śpiewa utwory ludowe (wspomnianą Łączkę, Leć głosie po rosie), patriotyczne (począwszy od Hymnu Narodowego na cztery głosy przez Mazurka 3-maja, czy Warszawiankę), religijne (Ave verum corpus, Zdrowaś królewno wyborna), utwory z oper (chór niewolników z Nabucco Verdiego), rozrywkowe (Zacznij od Bacha, Święci). Z reguły chór śpiewa a`capella (bez towarzyszenia instrumentów). Czasem jednak urozmaica swoje wykonanie akompaniamentem trąbki i pianina.

Powrót na górę strony