Bezpieczne stolice – metody zwalczania przestępczości kryminalnej w europejskich aglomeracjach (2009-2010) cz. 2
Komenda Stołeczna Policji już po raz dziewiąty zakończyła realizację projektu w ramach programu Unii Europejskiej Leonardo da Vinci. Wymogiem Unii Europejskiej jest ujednolicenie metod zwalczania wszelkiego rodzaju przestępczości i zmaksymalizowania poziomu bezpieczeństwa obywateli Wspólnoty.
Komenda Stołeczna Policji już po raz dziewiąty zakończyła realizację projektu w ramach programu Unii Europejskiej Leonardo da Vinci. Tym razem stołecznych funkcjonariuszy biorących udział w projekcie pt.: ,,Bezpieczne stolice – metody zwalczania przestępczości kryminalnej w europejskich aglomeracjach” gościły następujące instytucje:
- Prefektura Policji w Tallinie (Estonia);
- Komenda Miejska Policji w Lizbonie (Portugalia).
- Centralny Dyrektoriat Policji w Bukareszcie (Rumunia);
- Departament Bezpieczeństwa Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Włoch (Włochy);
- Municypalna Policja m. Ryga (Łotwa);
- Główna Policja Helleńska (Grecja);
- Prezydium Policji w Wiedniu (Austria);
W projekcie wzięło udział 58 funkcjonariuszy służb prewencyjnych i kryminalnych Komendy Stołecznej Policji, którzy bezpośrednio zaangażowani są w działania związane z ograniczeniem przestępczości kryminalnej na terenie m.st. Warszawy.
Wymogiem Unii Europejskiej jest ujednolicenie metod zwalczania wszelkiego rodzaju przestępczości i zmaksymalizowania poziomu bezpieczeństwa obywateli Wspólnoty. Dlatego celem projektu było podniesienie kwalifikacji zawodowych stołecznych funkcjonariuszy zajmujących się zwalczaniem przestępczości kryminalnej na rzecz zwiększenia bezpieczeństwa mieszkańców Warszawy.
Projekt w 100% został sfinansowany przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji Programu „Uczenie się przez całe życie” programu Leonardo da Vinci. Każdy z Uczestników otrzymał po zakończeniu wymiany dokument Europass Mobilność oraz Certyfikat od organizacji partnerskiej.
Na bazie odbytych wymian opracowane i wydrukowane zostały dwie ulotki prewencyjne „Fałszywy wnuczek” i „Kieszonkowiec”.
Grażyna Dolega, ZFP