Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Produkowali i wprowadzali do obiegu fałszywe banknoty

Data publikacji 09.10.2010

Wysokiej klasy drukarką z wbudowanym skanerem posłużył się 25- letni Łukasz G. mieszkaniec Otwocka, który w swoim mińskim mieszkaniu uruchomił produkcję fałszywych banknotów. W tej sprawie otwoccy policjanci zatrzymali łącznie 3 osoby. Za podrabianie środków płatniczych kodeks karny przewiduje karę do 25 lat pozbawienia wolności.

Od początku września policjanci z Otwocka otrzymywali sygnały o pojawiających się na terenie powiatu fałszywych banknotach 50 i 100 złotowych. Wczoraj prowadzone przez kryminalnych działania doprowadziły do zatrzymania całej przestępczej grupy. W ręce policji wpadł zarówno główny „producent” fałszywych banknotów 25- letni Łukasz G., jak i jego dwóch wspólników, którzy podrobione banknoty wprowadzali do obiegu.

W mieszkaniu jednego z nich funkcjonariusze odnaleźli 9 sztuk podrobionych banknotów o nominale 100 złotych. Wszyscy mężczyźni trafili do otwockiego aresztu. W tym samym czasie w Mińsku Mazowieckim, do mieszkania należącego do 25- latka, weszli otwoccy mundurowi, którzy odnaleźli zarówno wysokiej klasy laserową drukarkę służącą do podrabiania banknotów, znaczną ilość arkuszy papieru, jak i 19 sztuk kart z wydrukowanym już 50- złotowym banknotem.

Obecnie postępowanie prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury w Otwocku. Ustalony zostanie teraz szczegółowy zakres prowadzonej przez grupę „działalności”, w tym ilość fałszywych banknotów, która została wprowadzona do obiegu. Policjanci nie wykluczają dalszych zatrzymań.

Za wprowadzanie do obiegu podrobionych lub przerobionych banknotów kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 5 lat albo karę do 25 lat pozbawienia wolności.
js/rm
 


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 3.16 MB)

Powrót na górę strony