Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zwalczamy handel nielegalnymi papierosami

Data publikacji 08.10.2010

Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią prowadzenia regularnych działań i ciągłych kontroli wymierzonych w handel nielegalnymi papierosami i wyrobami spirytusowymi, funkcjonariusze prewencji każdego dnia zatrzymują kolejne osoby trudniące się tym przestępczym procederem i zabezpieczają kolejne paczki papierosów. Do działań dołączyli również policjanci ze stołecznego wydziału do walki z przestępczością gospodarczą, którzy zatrzymali 55-letnią obywatelkę Armenii. Kobieta na swoim stoisku bazarowym miała 1570 paczek papierosów bez banderoli.

Funkcjonariusze wydziału prewencji, w szczególności dzielnicowi oraz policjanci wydziału do walki z przestępczością gospodarczą komendy  na Pradze Południe systematycznie prowadzą działania, które mają na celu ograniczenie i zlikwidowanie handlu papierosami i alkoholem bez polskich znaków akcyzowych. Każdego dnia docierają do osób trudniących się tego rodzaju przestępczą działalnością i zabezpieczają trefny towar, który dzięki temu nigdy nie trafi na rynek.

W ostatnich dniach dzielnicowi zatrzymali 12 handlarzy, od każdego z nich zabezpieczyli po kilkanaście bądź kilkadziesiąt paczek papierosów. W ręce policjantów wpadł również obywatel Polski, który z kolei w butelkach plastikowych po napojach oferował do sprzedaży rozlewany alkohol bez jakiejkolwiek akcyzy. Mężczyzna poniesie odpowiedzialność za popełnione przestępstwo.

Do działań tych aktywnie włączyli się także stołeczni policjanci zajmujący się przestępczością gospodarczą. Na terenie bazaru na jednym ze stoisk zatrzymali 55-letnią Ormiankę, która w wynajmowanej wiacie miała 1570 paczek nielegalnych papierosów. Kobieta usłyszała zarzut, a jej towar funkcjonariusze zabezpieczyli.

ea/jw

Film Zwalczamy handel nielegalnymi papierosami


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Zwalczamy handel nielegalnymi papierosami (format flv - rozmiar 6.34 MB)

Powrót na górę strony