Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kto rano wstaje, temu …

Data publikacji 29.09.2010

Takie motto życiowe zapewne towarzyszyło dwóm młodym mieszkańcom gminy Strachówka. Młodzieńcy nie bacząc na bardzo wczesną porę dnia dokonali napadu na przypadkowo przechodzącego w rejonie stacji PKP mężczyznę, którego brutalnie pobili i okradli. Łupem 22-letniego Krzysztofa N. i 21-letniego Damiana N. padły dokumenty, pieniądze, karta kredytowa o łącznej wartości 100 zł. Funkcjonariusze z komisariatu w Tłuszczu i Jadowie jeszcze tego samego dnia zatrzymali obu sprawców. Sąd rejonowy w Wołominie na wniosek Policjantów i prokuratury już zastosował wobec mężczyzn najsurowszy środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

O tym, że dla przestępców pora dni czy nocy nie ma znaczenia przekonało się już wiele osób. Ostanie zdarzenie jakie odnotowali funkcjonariusze z komisariatu w Tłuszczu miało miejsce o 4:00 nad ranem. Na idącego w kierunku stacji PKP mężczyznę nagle, bez żadnego powodu rzuciło się trzech młodzieńców. Napastnicy byli wyjątkowo brutalnie. Przewrócili swoja ofiarę na ziemię bijąc i kopiąc po całym ciele. Gdy poszkodowany nie był w stanie się bronić, mężczyźni skradli mu torbę z zawartością portfela z dokumentami, pieniędzmi , kartą kredytową i innymi drobnymi przedmiotami o wartości 100 zł. Natychmiast po kradzieży pozostawili pobitego i oddali się, odjeżdżając z miejsca zdarzenia bordowym samochodem.

Poszkodowany pomimo liczonych obrażeń ciała od razu zgłosił się do dyżurnego miejscowego komisariatu. Ten niezwłocznie w rejon gdzie doszło do przestępstwa wysłał umundurowany patrol. Już po chwili funkcjonariusze na jednej z ulic zauważyli bordowego poloneza wewnątrz którego siedział młody mężczyzna. W trakcie kontroli pojazdu policjanci ujawnili portfel, który poszkodowany wskazał jako swój utracony w wyniku rozboju dokonanego na jego osobie. 22-letni Krzysztof N. trafił do policyjnego aresztu.

Jeszcze tego samego dnia funkcjonariusze z komisariatu w Jadowie prowadząc postępowanie w sprawie włamań i kradzieży do jakich dochodziło na terenie działek letniskowych na terenie gminy Strachówka zatrzymali 21-letniego Damiana K. jako podejrzewanego o dokonywanie tych przestępstw. Mężczyzna przyznał się do 4 włamań i kradzieży. Policjanci w wyniku przeszukania pomieszczeń mieszkalnych odzyskali część skradzionych przez niego przedmiotów. W trakcie przedstawiania 21-latkowi zarzutów funkcjonariusze z Jadowa otrzymali informacje od swoich kolegów z Tłuszcza, że zatrzymany przez nich Damian K. może być jednym ze sprawców dokonanego rozboju do jakiego doszło w godzinach wczesnoporonnych w rejonie stacji PKP Tłuszcz..

Damian K. po czynnościach z udziałem jego osoby w komisariacie w Jadowie trafił do policjantów w Tłuszczu. To został rozpoznany przez poszkodowanego jako jeden ze sprawców napadu i pobicia jego osoby.

Funkcjonariusze z Tłuszcza wspólnie z wołomińską prokuraturą złożyli do sądu rejonowego w Wołominie wniosek o tymczasowe aresztowanie wobec 22-letniego Krzysztofa N i 21-letniego . Ten bez wahania wydał postanowienie o umieszczeniu mężczyzn w areszcie śledczym na okres najbliższych 3 miesięcy.

bw/ts


 

Powrót na górę strony