Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dokonali płatności kartą klienta

Data publikacji 29.09.2010

Dwaj kasjerzy dokonali płatności kartą klienta, który zapomniał zabrać jej po zakończeniu transakcji. Maciej M. i Czesław O. zostali nagrani przez monitoring sklepowy. Mężczyźni zostali zatrzymani przez policjantów z bielańskiej prewencji. Obu pracownikom sklepu zostaną przedstawione zarzuty za przywłaszczenie i oszustwo.

Przedwczoraj rano pokrzywdzony robił zakupy w sklepie przy ulicy Kochanowskiego. Wychodząc z zakupami zapomniał odebrać od kasjera karty kredytowej. Zorientował się dopiero kilka godzin później, robiąc kolejne zakupy. Mężczyzna wrócił więc do sklepu na Kochanowskiego po swoją kartę. Na miejscu dowiedział się, że jego karty tam nie ma. Zastrzegł ją więc w banku i wówczas otrzymał informację, że tą kartą w tym sklepie ktoś dwukrotnie regulował płatność za zakupiony towar. Po otrzymaniu takiej informacji pokrzywdzony ponownie skontaktował się z kierowniczką sklepu, która po obejrzeniu nagrania z monitoringu sklepowego, ustaliła dwóch kasjerów, którzy zapłacili kartą klienta.

Wczoraj, gdy obaj pracownicy byli w sklepie podjechał patrol policji. Kasjerzy zostali zatrzymani przez policjantów z prewencji. 19-letni Maciej M. i 33-letni Czesław O. trafili do policyjnego aresztu.

Dzisiaj obaj odpowiedzą za przywłaszczenie i oszustwo. Grozi im kara do 8 lat pozbawienia wolności.

bw/eb
 

Powrót na górę strony