Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Czujny monitoring

Data publikacji 27.09.2010

Najpierw pracownik monitoringu zaobserwował kradzież, potem był komunikat w radiostacjach dla policjantów pełniących służbę w terenie, a na koniec zatrzymanie sprawcy. 28-letni Konrad G. okradł śpiącego w tramwaju mężczyznę. Patrolowcy znaleźli przy zatrzymanym portfel, dokumenty i kartę bankomatową i pieniądze, które należały do pokrzywdzonego. Za kradzież grozi do 5 lat więzienia.

Kilka minut po 8.00 operator jednej z kamer monitoringu miejskiego zauważył, jak pewien mężczyzna okrada śpiącego w tramwaju pasażera. Natychmiast powiadomił o wszystkim oficera dyżurnego jednostki i operatora. Ci przekazali komunikat dla funkcjonariuszy pełniących służbę w terenie.

Reszta potoczyła się już błyskawicznie. Dosłownie po kilku minutach 28-letni Konrad G. był już w rękach patrolowców. Ci zatrzymali go w jednym z tramwajowych wagonów. Miał przy sobie cały zdobyty przed momentem łup. Mundurowi zabezpieczyli portfel, dokumenty, kartę bankomatową i pieniądze, które należały do pokrzywdzonego.

Konrad G. noc spędził w policyjnej celi. Dziś funkcjonariusze z wydziału mienia przedstawia mu zarzut kradzieży, sprawdzą również, czy zatrzymany nie ma na swoim sumieniu większej liczby podobnych czynów.

ea/jw

Powrót na górę strony