Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wykryta kolejna „zgłoszeniówka”

Data publikacji 24.09.2010

Kolejna fikcyjna kradzież samochodu została wykryta przez kryminalnych z Mokotowa. Do komendy zgłosiła się 54-letnia Elżbieta G. , która zawiadomiła o kradzieży alfy. Ponieważ jej zgłoszenie budziło pewne wątpliwości, sprawą zajęli się funkcjonariusze zwalczający przestępczość samochodową. Okazało się, że kobieta zgłosiła przestępstwo, którego nie było.

Na początku września do komendy na Mokotowie zgłosiła się 53-letnia Elżbieta G, która złożyła zawiadomienie o kradzieży alfa romeo. W trakcie jej przesłuchania pojawiły się jednak pewne nieścisłości, dlatego została ona ponownie wezwana do jednostki.

Specjaliści zajmujący się zwalczaniem przestępczości samochodowej szybko ustalili, że mają do czynienia z fikcyjną kradzieżą pojazdu. Elżbieta G. zgłosiła kradzież pojazdu, ponieważ jak wyjaśniła policjantom, jej awaryjny i stary samochód nie nadawał się już do sprzedaży. Kryminalni odnaleźli „skradzioną” alfę na terenie Ursynowa.

Kobieta trafiła do policyjnego aresztu. Prawdopodobnie jeszcze dzisiaj usłyszy zarzut zawiadomienia o niepopełnionym przestępstwie i składania fałszywych zeznań. Mimo, że ustalenie, czy dana kradzież jest tzw. „zgłoszeniówką” zajmuje policjantom niekiedy sporo czasu, przestępstwa tego typu są wykrywane, a sprawcy karani. Za takie przestępstwo grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.
 

 

ak, mb

 

Powrót na górę strony