Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kryminalni udaremnili przemyt narkotyków ze Słowacji

Data publikacji 24.09.2010

Policjanci z wydziału kryminalnego zatrzymali obywatela Słowacji, który na teren naszego kraju przywiózł 20 porcji marihuany. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. 21-letni Słowak odpowie za przemyt narkotyków na teren Polski. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Kryminalni z Bielan stale prowadzą działania mające na celu ograniczenie przestępczości narkotykowej. Tym razem udaremnili obywatelowi Słowacji rozprowadzenie narkotyków, które cudzoziemiec wwiózł na teren naszego kraju.

Około 7:00 bielańscy funkcjonariusze byli na Dworcu Centralnym. Podejrzewali, że na teren naszego kraju przyjadą mężczyźni, którzy posługują się fałszywymi dokumentami. Gdy pociąg z Bratysławy wjechał na peron, kryminalni uważnie obserwowali osoby, które nerwowo rozglądały się dookoła. Od razu zwrócili uwagę na trzech cudzoziemców. Funkcjonariusze wylegitymowali obywateli Słowacji, lecz mieli poważne wątpliwości co do ich tożsamości i legalności dokumentów. Mężczyźni zostali zatrzymani i przewiezieni do komendy na ulicy Żeromskiego.

Podczas przeszukania 21-letniego obywatela Słowacji policjanci znaleźli torebki z zawartością suszu roślinnego oraz młynek. Młody mężczyzna oświadczył, że narkotyki przywiózł z Bratysławy. Po badaniu okazało się, że jest to marihuana. Z zabezpieczonych środków odurzających można sporządzić 20 porcji.

Prawdopodobnie jeszcze dziś mężczyźnie zostanie przedstawiony zarzut za przywóz narkotyków na teren Polski. Za przemyt grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Dzięki pracy policjantów z wydziału kryminalnego narkotyki przywiezione ze Słowacji nie trafią do polskich szkół i dyskotek.

 

kp/eb

Film Kryminalni udaremnili przemyt narkotyków ze Słowacji


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Kryminalni udaremnili przemyt narkotyków ze Słowacji (format flv - rozmiar 1.65 MB)

Powrót na górę strony