Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowie za znęcanie się nad żoną

Data publikacji 24.09.2010

Władysław K. po raz drugi będzie odpowiadał przed sądem za znęcanie się nad żoną. Kobieta zdecydowała się złożyć zawiadomienie o popełnieniu przez męża przestępstwa, kierując się troską o bezpieczeństwo swoje i rodziny. Wobec 49-latka została założona „Niebieska karta”. Jest dobrze znany dzielnicowemu, który wielokrotnie interweniował w sprawie przemocy w rodzinie. Nie na długo to zmieniło zachowanie mężczyzny, dlatego tym razem trafił do celi. Agresywnemu mężczyźnie grozi teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Bicie, znęcanie się, poniżanie to tajemnica wielu rodzin. Kolejna rodzina doświadczyła przemocy domowej w „czterech ścianach”. Tym razem policjanci pomogli mieszkance gminy Prażmów. Pokrzywdzona zdecydowała się opowiedzieć o tragedii jaka dotknęła jej rodzinę.

Interwencji policyjnych w domu zatrzymanego było wiele. Wobec 49-latka została założona „Niebieska kata”. Dzielnicowy wielokrotnie kontaktował się w tej sprawie z ofiarą. Jego agresja narastała szczególnie po wypiciu alkoholu. Wówczas wszczynał awantury z żoną i znęcał się nad nią. Na wrzaskach i groźbach nie poprzestawał. Dochodziło także do rękoczynów.

Kiedy ostatnio policjanci z Prażmowa zostali wezwani na interwencję, szybko zakończyli kolejną awanturę. Policjanci błyskawicznie opanowali sytuację. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do komendy. Badanie stanu jego trzeźwości wykazało, że ma ponad 2,4 promila alkoholu we krwi. Pokrzywdzona złożyła zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa. W ostanim czasie jest to już trzecie postępowanie prowadzone w stosunku do 49-latka. W ubiegłym roku jedno zakończyło się wyrokiem sądu.

Władysław K. trafił do policyjnego aresztu, dziś usłyszy zarzuty za znęcanie się nad rodziną. Policjanci będą wnioskowali o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec agresywnego męża. Grozi mu teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.

kp/hkk

Powrót na górę strony