Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uprawa konopi indyjskiej zlikwidowana

Data publikacji 24.09.2010

Policjanci z komisariatu w Jabłonnej zlikwidowali uprawę konopi indyjskiej. Kilkanaście krzewów tej rośliny rosło na terenie lasów państwowych w okolicach Rajszewa. Funkcjonariusze prowadzący tę sprawę ustalają teraz, kto zasadził konopie i gdzie miały trafić ujawnione przez policjantów krzewy.

Praca operacyjna policjantów z Jabłonnej doprowadziła w miniony wtorek do ujawnienia miejsca, w którym nieznana dotąd osoba lub osoby zasadziły krzewy konopi indyjskiej. Na terenie lasów państwowych w okolicach Rajszewa na przestrzeni kilku hektarów młodnika w różnych miejscach rosło w sumie 11 krzewów tej rośliny, która po zebraniu, selekcji i wysuszeniu z pewnością posłużyłaby do wytworzenia tzw. „trawki” czy też „zioła”.

Dzięki przeprowadzonej przez policjantów z Jabłonnej akcji, zysk ze sprzedaży marihuany nie zasili już kieszeni przestępców, a uzyskane w ten sposób środki odurzające nie trafią do dalszej dystrybucji. Prowadzący tę sprawę funkcjonariusze zabezpieczony materiał prześlą do dalszych badań i ustalą kto stoi za zlikwidowaną uprawą.

kp/rsz.

Powrót na górę strony