Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Miał być tylko świadkiem, a trafił za kratki

Data publikacji 22.09.2010

Prawie 66 gramów amfetaminy znaleźli grodziscy policjanci w domu 18-latka. Mężczyzna miał być przesłuchany w innej sprawie tylko jako świadek. Do komendy trafił jednak jako narkotykowy przestępca. Oprócz posiadania znacznej ilości środków odurzających policjanci udowodnili mu także handel nimi.

Wczoraj rano grodziscy kryminalni wyjaśniali jedną ze zleconych im ostatnio spraw kradzieży. W tym celu musieli dotrzeć do kilku osób, które mogły coś wiedzieć na ten temat. Wśród wytypowanych świadków był również 18-letni mieszkaniec Grodziska. Nerwowe zachowanie mężczyzny podczas rozmowy z mundurowymi spowodowało, że policjanci postanowili przeszukać jego dom.

Szybko okazało się, że Daniel J. ukrywa w nim znaczną ilość narkotyków. Funkcjonariusze znaleźli 14 zawiniątek z białym proszkiem i bryłkę z podobną substancją. Ich właściciel został zatrzymany. Po sprawdzeniu zabezpieczonych środków w komendzie, okazało się, że jest to prawie 66 gramów amfetaminy.

Zatrzymany trafił do celi, a policjanci rozpoczęli ustalenia dotyczące jego narkotykowej działalności. Szybko dotarli do osób, które potwierdziły, że Daniel J. od kilku miesięcy handlował środkami odurzającymi. Jeszcze dziś 18-latek usłyszy zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków oraz za handel nimi. Za popełnione przestępstwa może spędzić za kratkami nawet 10 lat.
 

bw/kz
 

Powrót na górę strony