Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wpadka fałszywych administratorów

Data publikacji 22.09.2010

Wczoraj po 15.00 policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości przeciwko mieniu zatrzymali w podwarszawskich Markach dwie osoby podejrzewane o dokonanie serii kradzieży mieszkaniowych. W chwili obecnej czynności dotyczą 4 oszustw, ale policjanci prowadzący sprawę przypuszczają, że mogą mieć na swoim koncie znacznie więcej takich oszustw. Za kradzież mieszkaniową grozi do 5 lat więzienia.

Pod koniec sierpnia do śródmiejskiej komendy wpłynęło zawiadomienie o kradzieży mieszkaniowej, która miała miejsce na Muranowie. Do 84-letniej kobiety przyszła kobieta i mężczyzna. Podawali się za pracowników administracji. Oświadczyli zdezorientowanej kobiecie, że są niejasności w odczytach liczników wody, przez co powstały zaległości w opłatach. Kobieta wpuściła "administratorów" do mieszkania. Po ich wyjściu zorientowała się, że nie ma kilkuset złotych. O wszystkim powiadomiła Policję.

Funkcjonariusze zajmujący się sprawą skojarzyli, że jest to kolejne oszustwo, gdzie sprawcy działali podobnie. Kryminalni natychmiast zabrali się do pracy. Po kilku tygodniach intensywnych czynności ustalono personalia osób, które mogły brać udział kradzieżach. Po zatrzymaniu policjanci byli już niemal pewni, że trafili na osoby zajmujące się tym przestępczym procederem.

W czasie wstępnych czynności zatrzymani zostali rozpoznani. Teraz trwają działania mające na celu zbadanie skali działalności oszustów. Na chwilę obecną wytypowano cztery kradzieże na terenie dzielnicy. Śledczy zajmujący się sprawą przypuszczają, że takich spraw może być nawet kilkanaście. Dzisiaj zatrzymani 35-latkowie najprawdopodobniej usłyszą zarzut kradzieży. Grozi za to do 5 lat więzienia. Oboje są zanani Policji.

Policjanci prowadzący sprawę proszą również, aby osoby okradzione przez kobietę i mężczyznę podających się za pracowników administracji kontaktowały się z Komendą Rejonową Policji Warszawa I, ul. Dzielna 12, tel. 22-603-83-92 lub 22-603-61-53.

 

ak, to

 

Powrót na górę strony