Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Na mecz z narkotykami

Data publikacji 22.09.2010

Policjanci zatrzymali dwóch kibiców z okolic Krakowa, którzy przyjechali do Nowego Dworu Mazowieckiego na wczorajszy mecz. W bieliźnie jednego z nich mundurowi znaleźli marihuanę. Wszystko wskazuje na to, że drugi dał mu ją, aby ukrył towar przed policjantami. Obaj odpowiedzą za swoje zachowanie, a na wczorajszy mecz już nie dotarli.

Wczoraj w Nowym Dworze Mazowieckim odbył się mecz pomiędzy Świtem Nowy Dwór a Śląskiem Wrocław. Policjanci wiedzieli, że na mecz wybiera się wielu kibiców z obu drużyn. Aby zapobiec zbiorowemu naruszeniu ładu i porządku publicznego, mundurowi przygotowali odpowiednie zabezpieczenie. Kilkudziesięciu funkcjonariuszy z nowodworskiej komendy, policjanci z OPP oraz WWP KSP, przewodnicy psów i jeźdźcy konni byli przygotowani na każdą sytuację. Niewątpliwie dzięki tak przygotowanemu zabezpieczeniu mieszkańcy Nowego Dworu mogli czuć się bezpiecznie, a wczorajszy mecz odbył się bez żadnych zakłóceń.

Na taki efekt wpłynęła ciężka praca policjantów. Wiele kontroli, sprawdzeń i przeszukań to główne zadania w czasie wczorajszej imprezy masowej. Podczas jednej z takich kontroli policjanci z nowodworskiej komendy znaleźli w bieliźnie Macieja B. torebkę z suszem roślinnym. Jak się później okazało była to marihuana. Z ustaleń policjantów wynikało, że 29-latek otrzymał ją od swojego kolegi. 21-letni Konrad K. najprawdopodobniej przekazał ją znajomemu, żeby ten ukrył ją przed mundurowymi.

Obaj mężczyźni zostali zatrzymani do wyjaśnienia sprawy. Konrad K. jeszcze wczoraj został przesłuchany i policjanci z wydziału dochodzeniowo-śledczego przedstawili mu zarzut udzielania środków odurzających. Maciej B. zostanie przesłuchany najprawdopodobniej dzisiaj.

 

ak,ij

 

Powrót na górę strony