Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wpadli na kradzieży elektronarzędzi

Data publikacji 22.09.2010

Wojciech K. oraz Piotr S. ukradli z piwnicy elektronarzędzia warte 6.000 złotych. Mężczyźni zostali zatrzymani krótko po zdarzeniu przez policyjnych wywiadowców z Mokotowa. Obaj byli pijani. Wczoraj usłyszeli zarzuty za popełnione przestępstwo. Grozi im 5 lat więzienia.

Funkcjonariusze pełniący służbę w rejonie ulicy Puławskiej otrzymali zgłoszenie o kradzieży urządzeń elektronicznych. Po przyjeździe na miejsce okazało się, że w budynku trwa remont, a z pomieszczenia piwnicznego skradziono szlifierkę kątową oraz gwintownicę. Z relacji świadków wynikało, że wcześniej w pobliżu kręciło się dwóch młodych mężczyzn.

Policjanci rozpoczęli poszukiwania sprawców kradzieży. W pewnej chwili, w rejonie ulicy Sandomierskiej, zauważyli dwóch mężczyzn, odpowiadających podanemu rysopisowi. Wojciech K. oraz Piotr S. trafili do policyjnego aresztu. Obaj mężczyźni byli pijani. Badanie stanu trzeźwości 25-latka wykazało ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. U jego 18-letniego kolegi alkomat wykazał prawie 0,5 promila.

Po wytrzeźwieniu mężczyźni usłyszeli zarzuty za kradzież. Grozi im 5 lat pozbawienia wolności.

ea/mb

Powrót na górę strony