Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Chciał podpalić sąsiadom drzwi

Data publikacji 21.09.2010

Policjanci z Żoliborza zatrzymali Patryka K., który usiłował podpalić drzwi na klatce schodowej w bloku przy ulicy Broniewskiego. Podpalacza ujęli sąsiedzi zaalarmowani dziwnymi odgłosami dobiegającymi z korytarza. Kilka tygodni temu 19-latek podpali już drzwi w tym bloku. Teraz mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Około 17:00 jeden z sąsiadów usłyszał hałasy na klatce schodowej. Gdy wyszedł z mieszkania zauważył, ze pod drzwiami sąsiada leżała sterta papierów przygotowana do podpalenia. Sąsiad zareagował błyskawicznie i próbował obezwładnić podpalacza. Między mężczyznami doszło do szarpaniny. Krzyki dobiegające z korytarza zaniepokoiły kolejnego lokatora, który wybiegł na korytarz i pomógł obezwładnić sprawcę.

Kilka minut później na miejscu byli już policjanci z Żoliborza, którzy zatrzymali Patryka K. Na korytarzu leżały porozrzucane butelki po wódce, pobite donice z kwiatami i sterta papierów przygotowana do podpalenia.

19-latek został przewieziony do komendy i umieszczony w policyjnym areszcie. Sąsiedzi oświadczyli, ze nie pierwszy raz doszło do podpalenia drzwi. Kilka tygodni temu młody człowiek podpalił drzwi jednemu z sąsiadów. Teraz dochodzeniowcy będą ustalać czy mężczyzna na swoim koncie ma jeszcze inne tego typu przestępstwa i czym kierował się usiłując podpalić drzwi. Dzisiaj Patrykowi K. zostaną przedstawione zarzuty. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

dt, eb

 

Powrót na górę strony