Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Oszustwa wyszły na jaw

Data publikacji 21.09.2010

Sfałszowane dokumenty dostali od nieznajomych osób. Na ich podstawie próbowali wyłudzić z banku w centrum 29 i 18 tys. złotych. Młoda kobieta i 36-letni Waldemar W. wpadli w ręce policjantów z wydziału dw. z przestępczością gospodarczą i wywiadowców z KSP, gdy przyszli do banku podpisać umowę kredytową i odebrać pieniądze. Niewykluczone, że zatrzymani starali się wyłudzić gotówkę także w innych stołecznych bankach.

Wczoraj przed południem policjanci z komendy stołecznej zatrzymali 25-letnią kobietę podejrzewaną o oszustwo bankowe. Z materiałów zebranych dotychczas wynika, że dziewczyna złożyła w placówce bankowej w Śródmieściu sfałszowane zaświadczenie o zatrudnieniu i osiąganych dochodach. W ten sposób chciała wyłudzić z banku 29 tys. złotych.

W drugim przypadku policjanci ze Śródmieścia zatrzymali 36-letniego Waldemara W., który również na podstawie sfałszowanego zaświadczenia o zatrudnieniu i zarobkach chciał wyłudzić 18 tys. zł. Dzisiaj o losie zatrzymanych zadecyduje prokurator prowadzący czynności. Za usiłowanie wyłudzenia kredytu grozi do 8 lat więzienia.

ea/to

Powrót na górę strony