Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Okradła „na sąsiada”

Data publikacji 17.09.2010

Zapukała do mieszkania starszego mężczyzny, pod pozorem zostawienia wiadomości dla sąsiada, którego akurat nie było w domu. Jedna z osób dyktowała wiadomość dla sąsiada, a druga w tym czasie przeszukiwała mieszkanie. Łupem złodziejki padło ponad 3 tys. złotych. 51-letnia Grażyna Z. odpowie teraz za kradzież mienia. Grozi jej kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W połowie lipca do bielańskiej komendy wpłynęło zawiadomienie o kradzieży pieniędzy z mieszkania. Sprawczyni najpierw obserwowała potencjalną ofiarę, potem nawiązała z nią rozmowę w windzie. 51-latka wróciła po kilku minutach do pokrzywdzonego i poinformowała go, że przyjechała do sąsiada, którego obecnie nie ma w domu. Poprosiła więc go, aby przekazał mu informację. Pokrzywdzony niczego nie podejrzewając wpuścił kobietę do mieszkania. Do lokalu weszły jednak dwie. Jedna z nich dyktowała mężczyźnie treść informacji, którą miał przekazać, druga w tym czasie przeszukiwała mieszkanie.

Dopiero po pewnym czasie mieszkaniec Bielan zorientował się, że został okradziony. Złodzieje ukradli mu ponad 3 000 złotych.

Sprawą od razu zajęli się policjanci z Bielan. Funkcjonariusze dokładnie badali każdy trop w tej sprawie. Wspólna praca policjantów z wydziału kryminalnego i prewencji przyniosła oczekiwany efekt. Około południa mundurowi zatrzymali Grażynę Z. i przewieźli do komendy przy ulicy Żeromskiego. Pokrzywdzony rozpoznał złodziejkę. 51-latka przyznała się do zarzucanego czynu. Teraz grozi jej kara do 5 lat pozbawienia wolności.

dt, eb
 

Powrót na górę strony