Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kradzieży mniej – akcja „Wyślij złodzieja na urlop” podsumowana

Data publikacji 17.09.2010

Policjanci wydziału wywiadowczo-patrolowego KSP podsumowali akcję „Wyślij złodzieja na urlop”. Prowadzone przez dwa wakacyjne miesiące działania przyczyniły się do spadku ilości zgłoszonych kradzieży. W porównaniu z ubiegłym rokiem zanotowano 26% mniej zdarzeń. W tym czasie funkcjonariusze WWP zatrzymali na gorącym uczynku kradzieży 23 osoby. To wzrost o ponad 150% w porównaniu z rokiem 2009.

Działania prowadzone w lipcu i sierpniu przez policjantów wydziału wywiadowczo-patrolowego KSP miały ograniczyć ilość kradzieży kieszonkowych w miejscach publicznych, m.in. w placówkach handlowych i gastronomicznych, na przystankach i dworcach oraz w komunikacji miejskiej.

Działania uświadamiające nierozważnym osobom, że brak nadzoru nad posiadanym bagażem może prowokować potencjalnych złodziei, kolportowanie ulotek z hasłem „Wyślij złodzieja na urlop” oraz wywieszanie plakatów informujących o tym, jak uniknąć zagrożenia, a także wzmożone kontrole przyniosły oczekiwane efekty.

W tym czasie w porównaniu do roku ubiegłego spadła ilość zgłoszonych kradzieży. Ogółem zanotowano ich 280. Dla porównania w 2009 roku było ich 376. To o 26% mniej.
W środkach komunikacji miejskiej było ich o 25% mniej, w placówkach handlowych i gastronomicznych o 15% mniej, a na dworcach aż o 43% mniej.

W czasie akcji stołeczni wywiadowcy na gorącym uczynku kradzieży zatrzymali 23 osoby. To wzrost o ponad 150% w stosunku do roku 2009.

ea
 

Powrót na górę strony