Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci uniemożliwili narkotykową transakcję

Data publikacji 14.09.2010

W ręce policjantów z Nasielska wpadło dwóch młodych mężczyzn. 28-letni Rafał M. na widok policjantów próbował ukryć zwitek banknotów w samochodowym schowku, 25-letni Rafał R. w tym czasie chował marihuanę i amfetaminę do kieszeni spodni. Pierwszy trafił na trzy miesiące do aresztu jako podejrzany o dilerkę, drugi został objęty dozorem policyjnym i przedstawiono mu zarzut posiadania środków odurzających.

Policjanci z komisariatu w Nasielsku zauważyli na ul. Staszica audi, a w nim dwie osoby. Kierowca na widok funkcjonariuszy próbował szybko odjechać. Nie pozwolili mu na to doświadczeni policjanci. Zauważyli, że kierowca nerwowo próbował ukryć pieniądze, a pasażer chował coś do kieszeni spodni. Funkcjonariusze sprawdzili kierowcę i okazało się, że 28-letni Rafał M. próbował schować w samochodowym schowku zwitek banknotów. Było tam kilkaset złotych. Jeszcze ciekawsze znalezisko policjanci odkryli w kieszeni spodni 25-letniego Rafała R. Mężczyzna miał trzy działki zielonego suszu oraz siedem działek białego proszku. Kierowca i pasażer audi zostali zatrzymani do wyjaśnienia sprawy, a narkotyki zabezpieczone.

W komendzie towar poddano badaniu i okazało się, że jest to marihuana i amfetamina. Policjanci zebrali informacje i ustalili wstępne okoliczności sprawy. Wszystko wskazuje na to, że Rafał R. miał zamiar sprzedać swojemu znajomemu narkotyki. W transakcji przeszkodzili policjanci.

Na podstawie zebranych materiałów dowodowych Rafałowi R. przedstawiono zarzut dilerki. Zgodnie z ustawą za sprzedaż narkotyków może grozić kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat. Decyzją sądu na najbliższe trzy miesiące trafił on do aresztu śledczego. Jego o 3 lata starszy kolega usłyszał zarzut posiadania środków odurzających i został objęty dozorem policyjnym.

ea/ij

Powrót na górę strony