Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Włamanie na Pradze Południe, zatrzymanie w Śródmieściu

Data publikacji 14.09.2010

Najpierw była kradzież z włamaniem do stoiska z telefonami komórkowymi, potem policjanci ze Śródmieścia zatrzymali 30-letniego Grzegorza D., który miał przy sobie 5 telefonów poszukiwanych przez policjantów z Pragi Południe i pochodzących z tego przestępstwa. Na koniec do działania przystąpili funkcjonariusze z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu. Dowiedli, że włamania dokonał właśnie ten zatrzymany, a dodatkowo odzyskali aż kilkanaście telefonów.

Do komendy przy ulicy Grenadierów wpłynęło zawiadomienie o kradzieży z włamaniem na stoisku z telefonami komórkowymi w centrum handlowym. Sprawca ukradł ponad 30 telefonów.

Dwa dni później na Krakowskim Przedmieściu śródmiejscy policjanci podjęli interwencję wobec śpiącego na ławce mężczyzny. Okazało się, że miał przy sobie 5 telefonów komórkowych, które w policyjnej bazie danych zarejestrowane były jako poszukiwane przez naszą jednostkę, a pochodzące właśnie z tej kradzieży z włamaniem.

30-letni Grzegorz D. został zatrzymany. Resztą zajęli się już policjanci z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu naszej komendy.

W trakcie czynności i sprawdzeń operacyjnych funkcjonariusze potwierdzili, że sprawcą włamania jest właśnie zatrzymany 30-latek. Dzięki szeroko zakrojonym działaniom funkcjonariusze odnaleźli i zabezpieczyli aż kilkanaście telefonów pochodzących z tego przestępstwa.

Mundurowi zgromadzili materiał dowodowy, który pozwolił na przedstawienie Grzegorzowi D. zarzutu. Mężczyzna ma na swoim koncie dość długą listę popełnionych przestępstw, odbywał w przeszłości kary pozbawienia wolności. Kradzieży z włamaniem dopuścił się w warunkach recydywy. Dziś sąd rozpatrzy wniosek o tymczasowe aresztowanie podejrzanego.

ea/jw

Powrót na górę strony