Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nielegalne znaki towarowe znanych firm

Data publikacji 13.09.2010

Zegarki, maszynki do golenia i ostrza do maszynek o wartości kilku tysięcy złotych zabezpieczyli bielańscy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą. Produkty zostały zabezpieczone w związku z nielegalnie umieszczonymi na nich znakami towarowymi znanych firm. Czworo sprzedawców trafiło do policyjnego aresztu.

Około 10.00 policjanci z wydziału dw. z przestępczością gospodarczą Komendy Rejonowej Policji Warszawa V kontrolowali stoiska, na których sprzedawano nielegalne ostrza i maszynki do golenia oraz zegarki. Podczas sprawdzania natrafili na cztery stoiska, gdzie sprzedawcy oferowali zainteresowanym klientom rzeczy z bezprawnie naniesionymi znakami towarowymi. Ich słaba jakość i niskie ceny wskazują, że są to produkty z podrobionymi znakami towarowymi znanych firm.

Łącznie funkcjonariusze zabezpieczyli kilkaset sztuk różnego rodzaju rzeczy o wartości kilku tysięcy złotych. Do policyjnego aresztu trafił 31-letni obywatel Armenii, 50-letni Maksymilian B., 46-letni Robert E. i 57-letnia Marianna B. Dwoje z nich usłyszy dziś zarzuty w prokuraturze. Dwoje odpowie za wprowadzanie do obrotu nielegalnego towaru.

ea/eb

Powrót na górę strony