Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Poszukiwany 3 listami gończymi okradł śpiącego

Data publikacji 13.09.2010

Kryminalni z Bielan zatrzymali pracownika firmy sprzątającej, który na przystanku autobusowym okradł śpiącego mężczyznę. Okazało się, że Robert P. jest poszukiwany czterema nakazami doprowadzenia i trzema listami gończymi przez sąd w Przasnyszu, Ostrołęce i Olsztynie. 30-latek trafił do policyjnego aresztu, a telefon został zwrócony właścicielowi. Sprawca odpowie teraz za kradzież mienia.

Około 23:00, kryminalni z Bielan przejeżdżali obok przystanku autobusowego przy pl. Inwalidów. Wówczas zauważyli mężczyznę śpiącego na ławce, na przystanku. Obok niego stał pracownik z firmy sprzątającej miasto. Mężczyzna podniósł leżący na ziemi jakiś przedmiot, a po chwili podniósł i sprawdził co znajduje się w torbie. Gdy Robert P. chciał odejść z przystanku zatrzymali go policjanci.

30-latek został sprawdzony i wówczas wyszło na jaw, ze jest on poszukiwany od ponad 2 lat. Za Robertem P. zostały wydane cztery nakazy doprowadzenia przez komendę i sąd w Przasnyszu oraz sąd w Olsztynie. Mężczyzna był poszukiwany aż trzema listami gończymi przez sąd w Przasnyszu, Ostrołęce i Olsztynie. W kieszeni pracownika, policjanci znaleźli telefon komórkowy należący do śpiącego mężczyzny.

Robert P. resztę nocy spędził w policyjnym areszcie. 34-latkowi dochodzeniowcy przedstawili zarzut za kradzież telefonu wartego 300 złotych. Mężczyzna przyznał się, że okradł śpiącego mężczyznę i dobrowolnie poddał karze.

dt, eb
 

 

Powrót na górę strony