Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Okradł ją z biżuterii

Data publikacji 13.09.2010

Byli parą, spotykali się ze sobą od dłuższego czasu. Jednak nawet ten fakt nie powstrzymał Daniela J. od popełnienia przestępstwa, którego ofiarą padła jego najbliższa przyjaciółka. Mężczyzna został już zatrzymany. Policjanci odzyskali część zrabowanego mienia. 25-latek za to, co zrobił może spędzić w więzieniu nawet 5 lat.

Był już wielokrotnie notowany w policyjnych kartotekach, w okresie od 2004 do 2009 roku dopuścił się między innymi rozboju, paserstwa oraz kierowani pojazdem w stanie nietrzeźwości. Tym razem wpadł za kradzież. Do zdarzenia doszło w połowie lipca tego roku w Wieliszewie. Daniel J. po jednej z wielu wizyt w mieszkaniu swojej o 3 lata starszej partnerki zabrał jej złoty łańcuszek z wisiorkiem i więcej się nie pojawił.

Na początku kobieta na własną rękę próbowała odzyskać warte około 5 tysięcy złotych skradzione jej przedmioty. Wielokrotnie telefonowała do 25-latka prosząc go o zwrot biżuterii. Widząc, że nic nie wskóra po 6 tygodniach powiadomiła o tym, co ją spotkało miejscowych policjantów.

Policjanci z Wieliszewa bardzo szybko ustalili, gdzie obecnie przebywa Daniel J. i w piątek zatrzymali go w Warszawie. Mężczyzna przyznał się do popełnionego czynu. Policjanci odzyskali także warty około 1500 złotych skradziony wisiorek, który 25-latek zastawił w jednym ze stołecznych lombardów. Łańcuszek jak twierdzi „spieniężył” wcześniej na bazarze.

Za popełnione przestępstwo Danielowi J. grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

ea/rsz

Powrót na górę strony