Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Aresztowany za groźby i uszkodzenie ciała

Data publikacji 10.09.2010

Wszystko zaczęło się od awantury na stacji kolejowej. Konkubina nie dała konkubentowi papierosa. Ten wpadł w szał, zaczął wyzywać partnerkę, grozić jej, a zaraz potem przeszedł do rękoczynów. Przypadkowi świadkowie stanęli w obronie kobiety. Wobec nich również padły realne groźby, podobnie zresztą jak i pod adresem dziecka. W sumie uzbierało się 5 zarzutów, a 26-letni Sławomir Ż. został tymczasowo aresztowany.

Policjanci z komisariatu w Wesołej interweniowali na stacji kolejowej. Zostali powiadomieni o awanturniku, który najpierw zaatakował swoją konkubinę, a potem również i tych, którzy stanęli w jej obronie.

Na miejscu funkcjonariusze ustalili przebieg całego zdarzenia. Okazało się, że 26-letni Sławomir Ż., zażądał od konkubiny papierosa, kiedy go nie dostał, zaczął wyzywać kobietę, potem groził jej i dziecku, a na koniec przeszedł do rękoczynów. W obronie pokrzywdzonej stanęli dwaj mężczyźni. Za to, że chcieli, pomóc napastnik odpowiedział im groźbami, a gdyby i tego było mało pobił jednego z nich, uderzając go cegłą.

Policjanci zatrzymali 23-latka. Sam przyznał, że po wypiciu alkoholu nie panuje nad sobą i jest nieobliczalny. Na podstawie przesłuchań świadków dochodzeniowcy z Wesołej zebrali materiał dowodowy, który pozwolił przedstawić mężczyźnie aż 5 zarzutów. W czterech przypadkach było to kierowanie gróźb karalnych, w jednym, uszkodzenie ciała.

W sądzie podjęto decyzję o tymczasowym aresztowaniu podejrzanego.

ea/jw

Powrót na górę strony