Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

To była podrobiona odzież

Data publikacji 06.09.2010

Odzież dziecięcą o wartości blisko 13 tys. złotych zabezpieczyli policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą z Piaseczna podczas działań przeprowadzonych w centrum handlowym w Wólce Kosowskiej. Właściciel stoiska, obywatel Wietnamu będzie odpowiadał za wprowadzanie do obrotu rzeczy z podrobionymi znakami towarowymi.

Policjanci z Piaseczna zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej w trakcie prowadzonych działań, tym razem kontrolowali centrum handlowe w Wólce Kosowskiej. Sprawdzali, czy oferowany przez sprzedających towar jest udostępniany klientom zgodnie z prawem. Policjanci nie musieli długo czekać na efekty swojej pracy. Ich uwagę zwróciły bluzki i dresy dziecinne na jednym ze stoisk.

Uwagę policjantów zwróciły przede wszystkim artykuły ze znakami towarowymi znanych światowych firm. Podejrzewali, że znaki i nazwa zastrzeżona przez producenta zostały użyte bezprawnie. Po dokładnym sprawdzeniu okazało się, że sprzedawane artykuły przez obywatela Wietnamu mają zastrzeżone znaki towarowe. Oferowana do sprzedaży odzież dziecięca opatrzona była zastrzeżonymi znakami towarowymi, a nie miała nic wspólnego z oryginałami.

Policjanci zabezpieczyli towar o wartości blisko 13 tys. złotych. Zabezpieczony towar nie trafi do klientów, a jego właścicielowi przyjdzie ponieść odpowiedzialność za popełnione przestępstwo. Zgodnie z artykułem 305 ustawy o prawie własności przemysłowej za handel wyrobami z zastrzeżonymi znakami towarowymi grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do 5 lat.

dt, hkk

 

Powrót na górę strony