Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Włamywacz zatrzymany dzięki AFIS-owi

Data publikacji 03.09.2010

Ursynowscy policjanci zatrzymali włamywacza, który dwa miesiące temu ukradł rower z bloku przy ulicy Herbsta. Sprawca został ustalony dzięki systemowi AFIS, który zidentyfikował ślady odcisków jego palców pozostawione na miejscu przestępstwa. Piotr K. usłyszał już w komisariacie zarzut kradzieży z włamaniem. Grozi mu do 10 lat więzienia. Dzisiaj o jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Dwa miesiące temu nieznany mężczyzna włamał się do wydzielonego pomieszczenia jednego z bloków przy ulicy Herbsta, skąd skradł rower. Jak ustalili obecni na miejscu funkcjonariusze złodziej najpierw wybił szybkę w drzwiach, a następnie przeciął linkę, zabezpieczającą pojazd. Jego właściciel oszacował straty na ponad 1000 złotych.

Po przyjęciu od pokrzywdzonego zawiadomienia o popełnionym przestępstwie, wszczęto postępowanie. Prowadzący sprawę policjant przesłał do stołecznej pracowni badań daktyloskopijnych, zabezpieczone przez technika, na miejscu zdarzenia, ślady linii papilarnych złodzieja. Przeprowadzona, przy wykorzystaniu systemu AFIS, identyfikacja śladu dała wynik pozytywny. Ursynowscy funkcjonariusze rozpoczęli poszukiwania wskazanego przez system mężczyzny, który jak się potem okazało nie przebywał w miejscu zamieszkania. 33-letni Piotr K. został zatrzymany na warszawskiej Pradze.

Mężczyzna usłyszał już zarzut kradzieży z włamaniem. Ursynowscy policjanci zwalczający przestępczość przeciwko mieniu sprawdzają, czy 33-latek nie ma swoim koncie innych kradzieży rowerów. Dzisiaj o jego dalszym losie zadecyduje sąd.

dt, mb
 

 

Powrót na górę strony