Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nietrzeźwy motocyklista zatrzymany w pościgu

Data publikacji 31.08.2010

W pościgu policjanci z wydziału ruchu drogowego komendy w Starych Babicach zatrzymali motocyklistę. Mężczyzna, pomimo nadawanych przez mundurowych sygnałów do zatrzymania, uciekał przed radiowozem. Funkcjonariusze w Lubiczowie zmusili 35-latka do zatrzymania się. Jak się okazało był nietrzeźwy. Miał 2,2 promila, nie posiadał przy sobie wymaganych podczas kontroli dokumentów i kierował motocyklem nie dopuszczonym do ruchu. Teraz Jacek B. zapłaci mandat 1.000 złotych

Motocyklistę policjanci z wydziału ruchu drogowego komendy w Starych Babicach zauważyli na ulicy Ogrodowej w Babicach Nowych. Pomimo wyraźnych sygnałów nakazujących zatrzymanie pojazdu, kierujący zaczął uciekać w stronę Warszawy. Dopiero w Lubiczowie mundurowi zmusili motocyklistę do zatrzymania się. Szybko też okazało się, jaki był powód ucieczki mężczyzny.

Podczas kontroli drogowej policjanci ujawnili, że Jacek B. nie posiadał przy sobie standardowo wymaganych dokumentów i kierował pojazdem nie dopuszczonym do ruchu, który nie był zarejestrowany. Ponadto badanie alkomatem wykazało, że 35-latek był nietrzeźwy. Miał 2,2 promila alkoholu w organizmie.

Za popełnione wykroczenia policjanci nałożyli na motocyklistę mandat karny na łączną kwotę 1.000 złotych, detektywi ze Starych Babic przedstawią Jackowi B. zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Teraz jego sprawą zajmie się sąd.

/ego/, jk

Powrót na górę strony