Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Koneser wina w rękach mundurowych

Data publikacji 31.08.2010

Waldemar K.wziął karton wina stojący na samochodzie dostawczym. Wcześniej odepchnął kierowcę, który wykładał towar. 51-latek nie uciekł jednak daleko. Został zatrzymany przez bielańskich patrolowców. Po sprawdzeniu okazało się, że jest poszukiwany, a najbliższy rok ma spędzić w zakładzie karnym. Za kradzież grozi mu kara do 30 dni aresztu.

Około 14:00 pod sklep przy ulicy Conrada podjechał dostawczy samochód, który przywiózł alkohol. Kierowca zajęty był rozładowywaniem towaru, gdy w pewnym momencie podeszło do niego czterech mężczyzn. Jeden z nich gwałtownie odepchnął kierowcę i zabrał karton wina stojący w samochodzie. Kierowca nie gonił złodzieja, bo musiał pilnować pozostałego towaru, ale od razu powiadomił o kradzieży bielańską policję.

Mundurowi natychmiast zaczęli wraz z pokrzywdzonym szukać złodzieja. Kilkaset metrów dalej zatrzymali Waldemara K. Pokrzywdzony rozpoznał, że jest to mężczyzna, który zabrał karton wina z samochodu. 51-latek został zatrzymany. We krwi miał ponad 2 promile alkoholu. Po sprawdzeniu danych okazało się, że mężczyzna jest poszukiwany i najbliższy rok ma spędzić w zakładzie karnym.

Mężczyźnie już zostały przedstawione zarzuty za kradzież 6 butelek wina. Grozi mu teraz kara do 30 dni aresztu. Z pewnością tam nie spróbuje tego wina.

eb

Powrót na górę strony