Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dwóch 16-latków odpowie za rozbój

Data publikacji 31.08.2010

Dwóch 16-latków, którzy pobili i okradli mężczyznę zatrzymali stołeczni wywiadowcy. Żeby poniżyć swoją ofiarę młodzi ludzie prowadzili mężczyznę ulicą Targową, ubranego w samą bieliznę. Przy tym szturchali go i bili po głowie. Obaj nastolatkowie trafili do izby dziecka. Dzisiaj sąd zadecyduje, czy trafią do schroniska dla nieletnich.

Stołeczni wywiadowcy przejeżdżając Targową zauważyli trzech mężczyzn idących chodnikiem. Jeden z nich miał otarcia naskórka na twarzy, rękach i nogach, a z jego ust sączyła się krew. Poza tym mężczyzna był tylko w bieliźnie i miał na sobie jeden but. Policjanci natychmiast zatrzymali radiowóz i zaczęli wyjaśniać sytuację.

Jak się okazało, dwóch prowadzących pokrzywdzonego nastolatków pobiło go i okradło z telefonu, portfela i innych przedmiotów. Później wyprowadzili mężczyznę na ulicę i „towarzyszyli” mu bijąc po głowie, twarzy i plecach.

Wywiadowcy zatrzymali 16-letniego Rafała S. i jego kolegę Krzysztofa W. Obaj są bardzo dobrze znani północnopraskim funkcjonariuszom. Byli wielokrotnie notowani za różne przestępstwa od znęcania się nad zwierzętami poprzez włamania i kradzieże. Tym razem trafili do izby dziecka. Dzisiaj sąd rodzinny i nieletnich zadecyduje czy sprawcy trafią do schroniska dla nieletnich.


ah, jk

Powrót na górę strony