Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wymienił butlę gazową będąc pijanym

Data publikacji 31.08.2010

60-letni Wacław Sz., będąc pod wpływem alkoholu, nieprawidłowo zamontował butlę gazową. Nastąpił niekontrolowany wyciek gazu. Gdy mężczyzna chciał podpalić kuchenkę gazową, wybuchł ogień. W budynku, w którym wybuchł pożar, mieszka jeszcze 5 rodzin. Istniało realne zagrożenie, że ogień strawi również ich pomieszczenia. Tak się nie stało dzięki szybkiej interwencji. Pożar został opanowany. 60-letni Wacław Sz. otrzymał dozór policyjny.

W sobotnie popołudnie 60-latek postanowił zamontować nową butlę gazową. Nie przeszkodził mu w tym fakt, że wcześniej pił alkohol. Przystąpił do pracy. Wymienił butlę. Jak się później okazało, zrobił to nieprawidłowo. Nastąpił niekontrolowany wyciek gazu.

Gdy Wacław Sz. chciał podpalić palnik na kuchence gazowej, ogień buchnął mu na twarz. Zajęły się włosy mężczyzny, a następnie jego mieszkanie. 60-latek ratował tylko siebie. W tym czasie ogień rozprzestrzenił się na mieszkanie. Ponieważ w tym samym budynku mieszka jeszcze 5 rodzin. Istniało realne zagrożenie, że ogień strawi również ich lokale. Tak się nie stało dzięki szybkiej interwencji.Na szczęście nie doszło do tragedii.

60-letni Wacław Sz. usłyszał zarzuty dotyczące spowodowania pożaru, który mógł zagrozić życiu lub zdrowiu wielu osób albo mieniu w znacznych rozmiarach. Otrzymał środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego. Grozi mu kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności.


wz , jk

Powrót na górę strony