Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Próbował zmusić byłego pracodawcę do oddania pieniędzy

Data publikacji 31.08.2010

Dzielnicowi z Targówka zatrzymali trzech mężczyzn chwilę po tym, jak jeden z nich próbował zmusić byłego pracodawcę do zapłaty za rzekomo przepracowane godziny. W procederze „odzyskania” pieniędzy pomagało mu dwóch innych, którzy przy pomocy telefonu próbowali zastraszyć mężczyznę. Dochodzeniowcy z Targówka wyjaśniają sprawę.

Do komisariatu na Targówku zgłosił się zaniepokojony mężczyzna, który opowiedział mundurowym o żądaniu ze strony byłego pracownika. Pracownik, który został przez niego zwolniony, próbował zmusić byłego pracodawcę do zapłaty za - jak twierdził - przepracowany czas. Dzwonił do byłego szefa i żądał pieniędzy. Robił to zawsze, kiedy był pod wpływem alkoholu.

Policjanci natychmiast ruszyli do działania. Zorganizowali zasadzkę. Zgłaszający sprawę mężczyzna umówił się z byłym pracownikiem w konkretnym miejscu, żeby mu zapłacić. Chwilę po przekazaniu pieniędzy były pracownik został zatrzymany. Krzysztof W. (25 l.) trafił do komisariatu. Na tym jednak nie zakończyły się działania.

Przed blokiem, w którym doszło do transakcji, czekało na sprawcę dwóch mężczyzn, którzy współpracowali z podejrzanym - użyczali mu wcześniej telefonu komórkowego, by mógł zadzwonić do pokrzywdzonego. Artur P. (22 l.) i Mariusz C. (28 l.) również zostali zatrzymani. Policjanci będą wyjaśniać ich udział w sprawie.


Krzysztofowi W. zostanie prawdopodobnie przedstawiony zarzut zmuszania do określonego zachowania. Za ten czyn grozi do 3 lat pozbawienia wolności.


jk, ah

Powrót na górę strony