Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Okradli pociągi

Data publikacji 29.08.2010

Metalowe elementy z pociągów warte około 2 tysięcy złotych skradli wspólnie i w porozumieniu 38-letni Cezary K. i 33-letni Tomasz C. Patrolowcy zatrzymali obu mężczyzn w czasie swojej przerwy obiadowej. Sprawcy pakowali właśnie swój łup do samochodu. Obaj usłyszeli już zarzuty. Za kradzież grozi im do 5 lat więzienia.

 

Policjanci z referatu patrolowo-interwencyjnego mieli właśnie przerwę obiadową i udawali się na posiłek. Zostali jednak zaalarmowani przez pracownika kolei, który zgłosił im kradzież elementów pociągu i wskazał prawdopodobnych sprawców.

Funkcjonariusze zareagowali błyskawicznie. Natychmiast podjęli interwencję. Złodzieje wpadli na gorącym uczynku. 38-letni Cezary K. i 33-letni Tomasz C. pakowali właśnie swój łup do samochodu i najprawdopodobniej za kilka minut odjechaliby z miejsca zdarzenia. To jednak im się nie udało. Elementy metalowe zostały wycenione na kwotę około 2 tysięcy złotych. Od razu powróciły na swoje miejsce. Mężczyźni trafili do policyjnych cel.

Po przyjęciu zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa i skompletowaniu wszystkich materiałów, dochodzeniowcy przedstawili zatrzymanym zarzuty dokonania wspólnie i w porozumieniu kradzieży mienia. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

dn/jw

Powrót na górę strony