Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Chcięli ocieplić domek na działce

Data publikacji 29.08.2010

Czworo znajomych postanowiło ocieplić domek na działce. Do tego miał im posłużyć styropian skradziony z palcu budowy przy ulicy Wrzeciono. Właściciel wycenił wartość materiału służącego do ocieplania bloku, na kwotę 240 złotych. Policjanci już przedstawili im zarzuty za kradzież.

Krystyna K., Ryszard R., Robert W. i Jakub S. wpadli na pomysł, aby ocieplić domek na działce. Postanowili w tym celu zgromadzić potrzebny materiał. W środku nocy udali się na ulicę Wrzeciono, pod blok nr 45, gdzie właśnie trwają prace związane z docieplaniem. Wokół bloku zgromadzony jest niezbędny materiał. I właśnie stamtąd postanowili zabrać 5 paczek styropianu.

Tuż przed godziną 2:00, kobietę i trzech mężczyzn zauważył patrol policji. Mundurowi od razu sprawdzili skąd ten styropian pochodzi i dokąd zmierzają znajomi. Bardzo szybko wyszło na jaw, że został on skradziony z terenu budowy.

Cała czwórka była pijana, we krwi miała od 0,5 do 2,3 promila alkoholu we krwi. 23-letni Jakub S. został umieszczony w policyjnym areszcie, zaś 54-letni Ryszard R., 31-letni Robert W. i 44-letnia Krystyna K. zostali przewiezieni do izby wytrzeźwień.
 
Policjanci z zespołu do spraw wykroczeń już przedstawili im zarzuty. Cała czwórka odpowie teraz za kradzież wspólnie i porozumieniu styropianu wartego 240 złotych. Skradziony materiał z powrotem trafił na plac budowy.
 
dn/eb
Powrót na górę strony