Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podrobioną odzież oferował przez Internet

Data publikacji 29.08.2010

Towar o wartości około 130 tysięcy złotych zabezpieczyli policjanci z Piaseczna w domu Pawła Z. Mężczyzna, korzystając z domowego komputera, na jednym z portali aukcyjnych oferował do sprzedaży odzież z podrobionymi znakami towarowymi różnych marek. Za swe zachowanie nie uniknie odpowiedzialności. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą otrzymali informację, że jeden z mieszkańców prowadzi przez Internet sprzedaż odzieży różnych znanych firm, prawdopodobnie z podrobionymi znakami towarowymi. Do drzwi jego mieszkania zapukali policjanci. Mężczyzna z początku nie krył zaskoczenia. W trakcie przeszukania w mieszkaniu odnaleziono kartony wypełnione odzieżą z podrobionymi znakami towarowymi znanych światowych marek. Funkcjonariusze zabezpieczyli towar wartości około 130 tysięcy złotych oraz 2 laptopy.

Jak się okazało mężczyzna za pomocą jednego z portali aukcyjnych umożliwiających prowadzenie sprzedaży wysyłkowych, oferował po atrakcyjnych cenach „markową” odzież. Teraz policjanci ustalą źródło pochodzenia przemyconego do Polski towaru i osoby, które mogły jeszcze zajmować się jego dystrybucją. Mężczyzna nie uniknie odpowiedzialności. Za tego typu przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

dn/hkk

Powrót na górę strony