Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kradł miedź z wagonów kolejowych

Data publikacji 29.08.2010

Dzięki spostrzegawczości pracownika ochrony w jednym z zakładów przy ulicy Sosnkowskiego w Mińsku Mazowieckim, udało się zatrzymać na gorącym uczynku popełnienia kradzieży 24-letniego Karola G. Mężczyzna wpadł podczas kradzieży miedzianych przewodów z wagonów kolejowych. Karol G. usłyszał już zarzut kradzieży i dobrowolnie poddał się karze.

Do mińskiej Komendy zadzwonił pracownik ochrony w jednej z firm zajmujących się naprawą wagonów z informacją, że ujął złodzieja, próbującego kraść miedziane elementy instalacji elektrycznej. Na miejsce przestępstwa błyskawicznie pojechali policjanci z prewencji. Funkcjonariusze wylegitymowali złodziejaszka. Okazał się nim 24-letni Karol G. mieszkaniec Mińska Mazowieckiego. Mężczyznę zatrzymano i zabrano do aresztu.

Sprawą zajęli się policjanci z pionu kryminalnego. Funkcjonariusze dokładnie przeanalizowali kradzież, na której przyłapano Karola G. Ostatecznie zebrano materiał potwierdzający, że mężczyzna przez kilka dni przychodził niszczyć i okradać wagony kolejowe.
 
Ostatecznie Karol G. usłyszał zarzut usiłowania i popełnienia kradzieży i dobrowolnie poddał się karze dwóch lat pozbawienia wolności w zawieszeniu na 5. Na mocy postanowienia Prokuratora wobec mężczyzny zastosowano policyjny dozór.
 
dn/dn
Powrót na górę strony