Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejny sprawca rozboju wpadł… na kradzieży w markecie

Data publikacji 28.08.2010

To kolejny ze sprawców rozboju, do którego doszło na początku sierpnia na przystanku autobusowym przy ul. Modlińskiej. Mężczyzna był poszukiwany i wpadł… zaraz po kradzieży, jakiej dopuścił się w jednym z marketów na Pradze Południe. 19-letni Przemysław Z. należał do grupy, która posprzeczała się w autobusie jadącym z Legionowa. Wtedy młody człowiek sterroryzował kierowcę autobusu nożem.

Policjanci z Pragi południe zatrzymali 19-letniego Przemysława Z. w jednym z marketów. Mężczyzna ukradł towary o wartości 46 zł. Podczas sprawdzania tożsamości okazało się, że mężczyzna jest poszukiwany przez północnopraskich kryminalnych jako jeden ze współsprawców rozboju, do którego doszło na przystanku autobusowym przy ul. Modlińskiej. Wtedy to grupa młodych mężczyzn zaatakowała oczekującego na autobus.

Sprawcy zabrali m.in. sporą gotówkę, którą miał przy sobie pokrzywdzony. To o te pieniądze pokłócili się kilka godzin później mężczyźni w autobusie linii 731 jadącym z Legionowa. Wtedy też jeden z mężczyzn pchnął „kolegę” nożem, a później sterroryzował kierowcę autobusu.


Sprawca pchnięcia nożem został zatrzymany w połowie sierpnia. Zastosowano wobec niego tymczasowe aresztowanie. Wtedy też został mu przedstawiony zarzut rozboju. Teraz dołączy do niego drugi ze sprawców. Przemysławowi Z. zostanie przedstawiony zarzut rozboju i północnoprascy policjanci wnioskować będą o tymczasowe aresztowanie.

dn/ah
Powrót na górę strony