Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kradł z kościelnej skarbonki

Data publikacji 28.08.2010

27- letni Michał K. odpowie za wykroczenie kradzieży pieniędzy z kościelnej skarbonki. Mężczyzna wyjął przy pomocy przystosowanego urządzenia 10 złotych. Grozi mu kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.

Wczoraj, tuż przed godziną 14 żołnierz pełniący służbę w Katedrze Polowej Wojska Polskiego zauważył na monitoringu dziwnego mężczyznę. Wartownika zastanowiło to, że podejrzanie czaił się przy skarbonce. Od tego momentu był już wnikliwie obserwowany.

W pewnym momencie młody człowiek wyjął coś z kieszeni i zaczął manipulować przy otworze puszki. Wówczas żołnierz zamknął mu drogę ucieczki i zawiadomił policjantów.
Przybyły na miejsce patrol wylegitymował i przeszukał Michała K. Znaleziono przy nim linijkę, do której przymocował taśmę dwustronnie klejącą i przy pomocy tak przystosowanego urządzenia dokonał kradzieży 10 złotych.
 
27-latek przyznał się do popełnionego czynu. Za kradzież do 250 złotych kodeks wykroczeń przewiduje karę aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.
 
Funkcjonariusze sprawdzają, czy zatrzymany nie ma na koncie innych tego typu przewinień, ponieważ w jego kieszeni znaleźli...500 złotych, których na pewno nie ukradł w Katedrze.
 
dn
Powrót na górę strony