Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany sprawca rozboju

Data publikacji 27.08.2010

Kryminalni z Pragi Północ zatrzymali jednego ze sprawców rozboju, do którego doszło kilka dni temu przy Dworcu Wileńskim. Starszy mężczyzna został zmuszony do oddania telefonu komórkowego i pieniędzy. Następnie sprawcy kazali mu szybko odejść . Teraz 56-letni Henryk W. odpowie za rozbój.To nie jedyny czyn sprawcy. Odpowie również za uszkodzenie ciała innego mężczyzny.

Do mężczyzny, który czekając na pociąg wyszedł przed dworzec zapalić papierosa, podeszło 3 mężczyzn i zażądało, by poszedł z nimi na pobliskie działki. Ofiara powiedziała, że nic nie ma i żeby mężczyźni poszli swoją drogą. Jeden z napastników nie dał jednak za wygraną i zmusił go, by oddał im wartościowe przedmioty. Nastepnie sprawcy kazali mu szybko odejść.

Mężczyzna zgłosił rozbój następnego dnia. Kryminalni szybko zatrzymali 56-letniego Henryka W. Jest on znany policjantom. Był już notowany za podobne przestępstwa. Mężczyzna został zatrzymany na terenie działek, w miejscu, gdzie doszło do rozboju. W trakcie wykonywanych czynności okazało się też, że Henryk W. na początku lipca pobił 30-letniego mężczyznę o ps. "Rambo". Do zdarzenia doszło również na działkach przy ul. Kijowskiej. Odpowie więc za rozbój i za uszkodzenie ciała. Policjanci wnioskują o tymczasowe aresztowanie. Henrykowi W. grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

Policjanci ustalają pozostałych sprawców rozboju. Kwestią czasu jest ich zatrzymanie.

 

ak, ah

Powrót na górę strony