Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Skradziony telefon chcieli odsprzedać właścicielowi

Data publikacji 27.08.2010

Zaledwie przez godzinę dwaj złodzieje cieszyli się skradzionym telefonem. Grodziscy kryminalni skutecznie udaremnili sprawcom próbę odsprzedania sprzętu właścicielowi. 22-latek i 15-latek wpadli podczas zorganizowanej przez policjantów zasadzki. Zbigniew G. i Łukasz K. usłyszą zarzuty kradzieży telefonu i żądania korzyści majątkowej za jego zwrot. O karze dla zatrzymanych zdecyduje sąd karny i sąd rodzinny.

O kradzieży telefonu komórkowego z zakładu pracy, dyżurny grodziskiej komendy dowiedział się około 13.00. Natychmiast do zgłaszającego skierował kryminalnych. Policjanci szybko ustalili, że kradzieży dokonało dwóch młodych mężczyzn, którzy kilka minut temu kontaktowali się z właścicielem i chcieli mu odsprzedać skradziony sprzęt.

Kryminalni natychmiast opracowali plan dalszego działania. Po omówieniu go z poszkodowanym pojechali w umówione miejsce „wykupki” i z ukrycia obserwowali sytuację. Gdy dotarli tam dwaj mężczyźni odpowiadający rysopisom sprawców kradzieży, a w ręku jednego z nich pojawił się telefon komórkowy, policjanci wkroczyli do akcji. Po kilku minutach nieudanej ucieczki 22-latek i 15-latek byli w rękach funkcjonariuszy.

Odzyskany telefon wrócił do właściciela, a obaj złodzieje zostali zatrzymani. Obaj usłyszą zarzuty kradzieży telefonu i żądania korzyści majątkowej za jego zwrot. O karze dla Zbigniewa G. zdecyduje sąd karny, a sąd rodzinny zajmie się nieletnim Łukaszem K.

ea/kz

Powrót na górę strony