Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Z narkotykami po kolejowych peronach, na ławce i w samochodzie

Data publikacji 27.08.2010

17-letniego Mateusza B. idącego przed północą po peronach kolejowych na stacji w Urlach zatrzymali funkcjonariusze z Jadowa. W pudełku z papierosami miał dwie szklane fifki oraz zawiniątko z suszem roślinnym. 18-letni Damian O. z kolei siedząc z kolegami na ławce przy blokach mieszkalnych w Zielonce na widok policjantów odrzucił torebkę z marihuaną. Wreszcie w osobowym fiacie policjanci z Tłuszcza znaleźli susz roślinny. Kierujący nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Uciekając przed funkcjonariuszami wołomińskiej drogówki, porzucił pojazd z narkotykami i pasażerką w środku. Za posiadanie środków odurzających grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Tylko w ciągu jednej doby funkcjonariusze wołomińskiej komendy ujawnili narkotyki aż w trzech przypadkach. Pierwszy w ręce funkcjonariuszy z komisariatu w Jadowie wpadł 17-letni Mateusz B. Policjanci wykonując kilka minut przed północą czynności związane z uszkodzeniem mienia na terenie stacji kolejowej w miejscowości Urle zauważyli spacerującego młodego mężczyznę, który nerwowo rozglądał się wokół siebie. Funkcjonariusze postanowili wylegitymować go. Podczas kontroli odzieży, w pudełku z papierosami wewnątrz którego znajdowały się dwie szklane fifki do palenia oraz zawiniątko w foli aluminiowej zawierające susz roślinny. 17-latek został zatrzymany i umieszczony w policyjnym areszcie. Jeszcze dziś usłyszy zarzuty posiadania środków odurzających.

Kolejny młody człowiek z suszem roślinnym został zatrzymany w Zielonce. Patrol zauważył kilka minut po 2.00 w nocy grupkę młodych osób siedzących na ławce przy bloku mieszkalnym. Gdy policjanci zbliżali się do osób, jeden z młodych mężczyzn odrzucił od siebie jakiś przedmiot. Okazało się, że 18-letni Damian O. wyrzucił torebkę foliową z marihuaną. Damian O. już został przesłuchany i przyznał się do posiadania środków odurzających. Młodzieniec poddał się tez dobrowolnie karze 4 miesięcy ograniczenia wolności polegającej na nieodpłatnej dozorowanej pracy na rzecz gminy w wymiarze 24 godzin miesięcznie.

Funkcjonariusze z komisariatu w Tłuszczu prowadzą z kolei czynności wyjaśniające dotyczące posiadania środków odurzających oraz prowadzenia pojazdu, którego kierowca nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Kilka minut po 23:00 policjanci wołomińskiej drogówki podjęli pościg za kierowcą fiata, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej w miejscowości Dobczyn. Po przejechaniu kilkuset metrów kierujący porzucił pojazd pozostawiając w nim 19-letnią pasażerkę. Mundurowi odkryli w aucie torebkę foliową z suszem roślinnym. Teraz ustalą, kto kierował samochodem i do kogo należały znalezione środki odurzające.

Posiadanie środków odurzających zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomani zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności.

 

ak, ts
 

 

Powrót na górę strony