Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kierująca z zakazem i nietrzeźwy rowerzysta

Data publikacji 27.08.2010

Dochodziła 23.00, gdy policjanci z Łomianek zatrzymali do kontroli drogowej kierującą samochodem osobowym. Podczas czynności policjanci ustalili, że kobieta kierowała wbrew orzeczonemu przez sąd zakazowi prowadzenia pojazdów.Tuż przed północą funkcjonariusze z Leszna uniemożliwili także dalszą jazdę rowerzyście. 37-latek jechał ulicą Środkową w Zaborowie mając 2,8 promila alkoholu w organizmie. Teraz oboje odpowiedzą przed sądem.

Na ulicy Warszawskiej policjanci z Łomianek zatrzymali do kontroli drogowej kierującą samochodem osobowym. Podczas sprawdzania w policyjnym systemie danych kobiety, funkcjonariusze ustalili, że kieruje ona pojazdem pomimo orzeczonego przez sąd zakazu.

Niespełna godzinę później policjanci z Leszna ujawnili kolejne przestępstwo w ruchu drogowym, którego dopuścił się rowerzysta. 37-latek jechał ulicą Środkową w Zaborowie znajdując się w stanie nietrzeźwości. Przeprowadzone badanie wykazało, że miał 2,8 promila alkoholu w organizmie.

Teraz oboje kierujący za czyn, którego się dopuścili odpowiedzą przed sądem. Za kierowanie pojazdem wbrew orzeczonemu przez sąd zakazowi grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, a za kierowanie rowerem w stanie nietrzeźwości grozi kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

 

ak, ego

Powrót na górę strony